Peticije.online

ZA POTPUNU ZABRANU PRODAJE I UPOTREBE SVIH PIROTEHNIČKIH SREDSTAVA U SRBIJI

Komentari

#203

Imam psa koji pati svake Nove godine🥴

Snežana Ristić (Jagodina, 2022-01-02)

#211

Potpisujem jer je previse stradalih od primitivne zabave koju isfrustrirani roditelji serviraju svijoj deci uz dorucak od malih nogu kao nesto sasvim normalno.

Milena Vujcic (Pozarevac, 2022-01-02)

#217

UGROZAVA ZDRAVLJE LJUDI SA SLABIM SRCEM,DECU SA POSEBNIM POTREBAMA,ZIVOTINJE U SVAKOM SMISLU,MOZE SE OSTATI BEZ OKA,RUKE,NOGE I MOGU SE DESITI OZBILJNE POSLEDICE PO ZIVOT

Jelena Hrnjicek (Vrsac, 2022-01-02)

#227

Ne čujem sopstvene misli od petardi!

Vesna Ileš (Beograd, 2022-01-02)

#235

Nije bilo normalno, koliko pucanja i vatrometa, zbog čega? Jeli nam danas toliko lepše i bolje?

Siniša Živković (Zrenjanin, 2022-01-02)

#236

krajnje je vrijeme da se ovo učini.

Katarina Cvetkovic- (Belgrade, 2022-01-02)

#238

Zato što svaki praznik provedem u uglu sobe u zagrljaju sa psom koji drhti, ja plačem, drhtimo oboje i molimo boga da preživimo i ovaj teror ludaka!!!

Krivokapić Ljiljana (Novi Bečej, 2022-01-02)

#242

Zato što predstavljaju opasnost po zdravlje i onih što bacaju a i onih što su u okolini.I ne razumem tu bolesnu potrebu da praskanjem,gruvanjem i plašenjem svakog ko ima uši i oči!

Vera Šurjan (Bačko Gradište, 2022-01-02)

#249

1.zato što imam tri kuce koje ne znam kako da smirim kad krenu sa tim govnima

Mirjana Sipcic (Vrbas, 2022-01-02)

#250

Zato

Stanarcevic Fayed Dragana (Beograd, 2022-01-02)

#251

Imam kucnog ljubimca koji se prestravi,uznemiri,kada god se upotrebi pirotehnika!

Aleksandra Krumov (Kragujevac, 2022-01-02)

#253

Zato sto nije u redu da autisticna deca pate i vriste zbog neizivljenosti pojedinaca!

Julijana Tokin (Vrsac, 2022-01-02)

#256

Uznemirava mene i moje ljubimce

Šimon Melinda (Zrenjanin, 2022-01-02)

#263

Da li uopšte treba pisati zašto? Da li postoji ijedna dobra stvar koju ta čuda mogu doneti? Ne, tako da sam svim srcem protiv!!!

Ana Hardi (Vrbas, 2022-01-02)

#264

U POTPUNOSTI PODRZAVAM TOTALNU ZABRANU PIROTEHNICKIH SREDSTAVA, ZBOG DECE, ZIVOTINJA I SEBE!

Milica Simic (Beograd, 2022-01-02)

#268

Imam malo dete i 2 psa
I MENE JAKO NERVIRAJU PETARDE!!!! 🤯🤯🤯🤯🤯

Katarina D (Beograd, 2022-01-02)

#270

Zakon zabranjuje upotrebu pirotehničkih sredstava iz mnogo razloga, ali država ćuti na na uvoz i prodaju.
Nepotrebno je nabrajati razloge.
Uskladiti propise i praksu.

Aleksandra Dudic (Beograd, 2022-01-02)

#271

Sto su te pirotehnicke "IGRACKE" jedan vid nasilja za normalan svet.

Terezija Aksentijevic (Jagodina, 2022-01-02)

#273

Isuvise varvarski i primitivno..a da ne pricam koliko steti zdravlju...o zivotinjama i da ne pricamo...podrzavam peticiju da se zabrani prodaja i upotreba ovakvih sredstava

Aleksandar Pantelic (Beograd, 2022-01-02)

#283

Smatram da pirotehnika ne sme da bude u dometu nestrucnih lica.

Marija Potkonjak (Bg, 2022-01-02)

#284

Nije humano u svakom pogledu

Sanja Rakic petkovic (Beograd, 2022-01-02)

#285

Zato sto psi i macke imaju strasan strah od toga. Imam primer kod kuce. Od toga ne mogu danima da se oporave.

Suzana Capik (Sirig, 2022-01-02)

#288

Zato sto se plasim i za sebe i za svog psa!!!!

Maja Savic (Bela Crkva, 2022-01-02)

#296

Potpisujem zato što meni lično smeta a posebno mojim ljubimcima....zakon podhitno promenuti u vidu maloletnih jer po sadašnjem zakonu ne može im niko ništa....ali zato se može roditeljima,pa nisu deca pala sa neba....🐾

Maja Nataros (Zrenjanin, 2022-01-02)

#297

Treba zabraniti zbog narusavanja mira i ljudi i zivotinja,stresno u ne dogled

PEjiC STANA (Donji Tavankut, 2022-01-02)

#301

Uvek sam mrzela buku koju proizvode i svesna sam kakav stres preživljavaju mala deca, stariji i bolesni ljudi i životinje, pogotovo životinje koje su na ulici.

Vesna Stanic (Beograd, 2022-01-02)

#302

želim da svi dožive praznike u veselju, a ne panično se boreći sa svojim strahovima

Tatjana Vulovic (Beograd, 2022-01-02)

#303

Sam protiv petardi.

Tatjana Talić (Kragujevac, 2022-01-02)

#306

Pogubno po zdravlje zdravih i bolesnih ljudi , povredjivanje dece zbog rukovanja , a najvise stradaju sve zivotinje koje svake godine najvise stradaju ?? Ja sam za zabranu ubvoza svih pirotehniskih sredstava koje narusavaju RED I MIR U SVAKOM GRADU RS SRBIJE i time bi bio resen i problem posedovanja ! Nelegalno posedovanje istih , zna se ZAKON i velike kazne !!

zora Ninkovic (Novi Beograd, 2022-01-02)

#308

Toliko ljudi i zivotinja pati i nastrada, samo zli ljudi mogu da uživaju u korišćenju istog, fuj.

Marijana Balian (Beograd, 2022-01-02)

#313

Imam strah od petardi zajedno sa životinjama koje umiru od istog😪 mrzim praznike zbog petardi

Loreta Perošević (Beograd, 2022-01-02)

#314

zato sto se bojim ja I zato sto se boje moji psi

Edita Perge (Temerin, 2022-01-02)

#320

Zato što je banalno da je zakonski zabranjeno koristiti pirotehniku a opet je legalno kupiti! Zato što imam psa koji se jako plaši tog zvuka, zato što znam kako reaguju deca sa poremećajem iz spektra autizma.

Живана Цукић (Zrenjanin, 2022-01-02)

#324

Imam psa koji se istraumira od pucnjave i zato sto svaki put ima sve vise slucajeva s povredama

Vladan Bozic (Beograd, 2022-01-02)

#330

Podrzavam akciju zbog zivotinja

vladimir stojkovic (zrenjanin, 2022-01-02)

#334

od zvuka petardi umiru ptice, psi... Deca gube sluh, imaju traume... Mogu izazvati trajne povrede, gubitak prstiju, šake...

Nevena Silard (Sremski Karlovci, 2022-01-02)

#336

Preveliko uznemiravanje bolesnih

Tatijana Marinkovic (Obrenovac, 2022-01-02)

#337

Zbog sigurnosti dece sa autizmom , davidovim sindromom i ostalih bolesti.
Zbog zivotinja koje umiru zbog prevelike buke

Andjela Jovanovic (Zajecar, 2022-01-02)

#344

Slažem se sa svim navedenim

Dragana Radosavljević (Niš, 2022-01-02)

#350

Ne mogu više da gledam psa kako se muči za praznike.

Nataša Ivanović (Zrenjanin, 2022-01-02)

#354

Zato sto sam protiv straha koji izazivaju pirotehnicka sretsva pogotovo petarde. A najvise stradaju zivotinje

Lazar Radivojević Stevanovic (Beograd, 2022-01-02)

#356

Negativan uticaj (strah) kod dece, pogotovu autistične dece, ljudi... A takođe paničan strah kućnih ljubimaca 😥
Toliko buke utiče na normalan rad i funkcionisanje velikog broja ljudi i životinja.

Dušica Milojković (Beograd, 2022-01-02)

#357

Zato sto zelim da pomognem jadnim zivotinjama da ne umiru od straha…

Tatjana Vučković (Beograd, 2022-01-02)

#358

Zato što hoću da živim u civilizovanoj državi.

Milan Nedimović (Zrenjanin, 2022-01-02)

#359

Strah me pucanja

Tatjana Topalovic (Cacak, 2022-01-02)

#368

Да ли је заиста потребно објашњење???

Olivera Rudic (Zrenjanin, 2022-01-02)

#378

Петарде и сва друга пиротехничка средства су штетне из много разлога, како повредама, страху од пуцња, падању штетних материја из ватромета и многи других ствари.

Зоран Мићић (Коцељева, 2022-01-02)

#379

Potpisujem zzato što su pitotehnička sredstva dostupna svima nema kontrole pri prodaji i kupovini. Povređuju se deca i ozbiljno ugrožava život kuca i maca.

Gordana Đorđević (Beograd, 2022-01-02)

#381

Ovo vise nije humano u kojoj meri se bacaju petarde, pogotovo sto jace nego ikad

Marko Nikolov (Zajecar, 2022-01-02)

#383

Smatram da to uopste nije zdrava zabava.Stres dozivljavaju deca sa potrebnim potrebama(autizam),lose utice na bebe,a stotine zivotinja ugiba od stresa izazvano ovakvim divljastvom.
Sprovidite zakon i zatvarajte prodavnice sa pirotehnikom.

Ksenija Šolaja (Beograd, 2022-01-02)

#384

Zato sto se moj pas jako plasi,a ja se plasim za njegovo zdravlje.

Emilija Stepanov (Novi Sad, 2022-01-02)

#388

Čuvajmo svoje ljubimce, decu, starije.

ANĐELA TUBIĆ (Zrenjanin, 2022-01-02)

#389

Mrzim petarde

Goran Miletic (Majdanpek, 2022-01-02)

#390

Potpisujem za životinje koje su preplašene, koje umiru od straha; za autističnu decu koja vrište celu noć, ali se njihovi krici ne čuju od vatrometa; i za sve ostale koji se brinu za sebe i one koje štite u novogodišnjoj noći.

Ivana Ilić (Valjevo, 2022-01-02)