SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)


Gost

/ #9373

2015-09-03 09:44

Kao potpisnik ove peticije, zelim da obrazlozim svoj stav i postupak, kojim hocu da podrzim pokusaj da se Srbija vrati na pravi put i na zaboravljene prave vrednosti.
Smatram da vec nekoliko decenija nasa zemlja tone i to moze biti posledica raznis stvari- uzrok moze biti ekonomski ili neki drugi, tek, u jednom trenutku stigli smo do vrhunca prostakluka ili dna svakog morala, svejedno je, ukoliko uopste smemo da tvrdimo da je to vrhunac. Naime, mada jedan intelektualni sloj, ili, prosto svako ko ima kucno vasptanje nije u stanju da zamisli sta bi to bilo sledece, svedoci smo toga da je danas sasvim moguce ono sto pre dve godine jeste bilo nezamislivo! Prostitutke( kako ih drugacije nazvati?!), koje se skidaju na televizijama sa nacionalnom frekvencijom i sve druge bludne radnje, sto je i zakonski krsenje javnog morala, otvorena popularizacija kriminalaca i sveg ostalog sljama... Naravno, i doticne i gorenavedeni su oduvek postojali, to je drustveni sloj kao i svaki drugi, ali njihovo mesto je uvek bilo na margini. Danasnja situacija gde oni zauzimaju naslovne strane svih novina, vriste sa raznih televizija koje vaze na ugledne, daju svoje misljenje kao da su najeminentniji strucnjaci ili najmanje profesori fakulteta, drze predavanja, svadjaju se i brane svoju licnost( licnost?!) kraljice noci i odmetnici od zakona! Sve to je razlog zasto sam dala svoj glas ukidanju takvih sadrzaja, sklanjanju bluda, kala i nemorala iz javnih glasila. Smatram da je moj glas znacajan i zbog sto dolazi od mlade osobe, studenta, jer mislim da je vrlo vazno da inicijative dolaze od njih, kao NE ,,Farmi", NE ,,Velikom bratu", NE ,,Parovima", ne svemu sto ugrozava dostojanstvo i inteligenciju postenog naroda, kao podrska svemu sto je vredno i sto ima za cilj promovisanje pizitivnih vrednosti