Sacuvajmo valjevsku Gracanicu!

Слава Богу!

/ #152

2016-03-10 09:32

Е моја браћо и сестре, прво да кажем да вас све пуно волим, и мислим да је то баш оно што фали, Љубав. А Бог је љубав. Много смо одступили од вере и самим тим од наших корена и наслеђа. Најбољи пример и то Библијски су старозаветни Јевреји. Кад год су радили по Богу, Бог их је умножио и благословио, а када нису било им је као нама сада. Јер нема већег наслеђа од вере, и веће борбе него добра против зла. А ми кад се боримо пре свега да победимо грех и зло у себи, ближимо се Богу, а самим тим и међусобном јединству и истомишљу. То је наша борба и оно што нам фали да би добили као народ Божији благослов. Да се одрекнемо ситних задовољстава, неморала и многих погрешних вредности које намећу безбожници. Да се боримо и срцем и душом, и умом и духом а тело да нам буде алат. Треба народ да се уједини и просвети, као што је Свети Сава чинио за време свог живота. Скренули смо браћо и сестре са тог пута. Вратимо се! Треба да се ујединимо, да ојачамо привреду, не може нам нико то одузети ако смо сложни. Онда ће нам Бог дати и ваљану државу, економију... Када националана свест буде да се ради и жртвује за неко веће и опште добро свих нас, а не само лично и тренутно. Зато почнимо од самих себе и будимо спремни на рад и на жртву. Ваљано нам је прво одбранити веру, зато требамо одбранити Немањичку Грачаницу, и наравно затим и све остало сложно и са пуно,пуно, пуно труда и зноја као што је и сам Господ рекао. Ја вас свим срцем позивам да чинимо тако. Слава Богу!