Majci troje dece plata iz budzeta

mami mami

/ #1639 Re: Zasto?

2016-10-14 11:14

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Slazem se, delimicno. Sa jedne strane znale ste da nemate mogucnosti da odgajate decu pa zasto ste ih radjale? Volite dosta dece ( jedno su zelje, drugo mogucnosti !) ili ste radjale po principu " Izvuci ce jedno drugo" na sta se uzasavam. Stavljate dete na muke samo zato sto ste VI tako zelele. Podlo i bezobrazno. A sa druge strane smatram da drzava treba podjednako da pomaze sve porodice a ne samo one sa troje i vise dece. Zasto je moje dete manje bitno od vase dece? Moje dete ima iste potrebe kao i svako vase, pa koga to zanima.

Takodje, zapazila sam, a imam i primer u porodici, da zene radjaju trece zbog tog nekog novca koje dobijaju kao naknadu za trece dete. Jezivo i da pomislim na tako nesto a ne da kazem ili rodim dete zbog nekog novca, a da ne pominjem koliko je mali u odnosu na potrebe deteta tokom odgoja i skolovanja.

 

Sve u svemu, mislim da treba roditi onoliko dece koliko smo u mogucnosti da ih pristojno odgajamo. Realno, u zemlji Srbiji, ako bi gledali na troskove i podrsku drzave, nijedna zena ne bi trebala da rodi.

 

Moje je misljenje da je dvoje dece vise nego dovoljno.

Za sve one koje zele vise, nemam nista protiv ali nemojte da radjate pa da posle kukate, realno, za vas izbor nije kriva drzava nego vi same.