Петиција за враћање обавезног војног рока

Quoted post

Нема србина без војника!

#552

2013-11-19 18:12

Брука је да мушкарац, Србин, данас не носи униформу и што се не ори војничка заклетва младића! Страшно је да данас млади људи губе време и упадају у свакакве глупости и не знају како да троше време.
Једноставно је срамота што данас Србија нема војску и што младићи не могу обући униформу и научити дисциплину и патриотизам. А уверен сам да би велика већина момака радо као војници служили својој отаџбини.
Покренимо се браћо срби, вратимо војни рок и србску војничку част и понос, да се поново напуне касарне младићима. И да војни рок траје годину дана, да момак прође потпуну обуку и свикне се на војнички живот и дисциплину, ионако је много младих незапослено и буквално пропада, овако ће провести годину учећи не само војне вештине него и основне вредности које ће му касније бити од огромне користи. Годину дана за све и без изузетака! И то са осамнаест навршених година, када могу Швајцарци зар да Срби, неупоредиво угроженији од њих да немају обавезну војску? И слажем се на неким коментарима, и војне вежбе вратити, сви војни обвезници барем по два пута на војне вежбе годишње да се одржи њихова спремност и борбени дух!

пс

Ћирилицу одбранити и увести као обавезно писмо! Ми на интернету морамо промовисати наше србско писмо што више!

Odgovori

Војска наравно

#553 Re:

2013-11-23 23:52:59

#552: Нема србина без војника! -

https://www.facebook.com/HocemoRedovnuVojsku?fref=ts Подржите и ову иницијативу на Фејсбуку.


Gost

#555 Re:

2013-11-25 13:25:30

#552: Нема србина без војника! -

sluzio sam vojni rok i izgubio godinu dana zivota uzaludno,ima i drugih nacina da se omladina zaokupira.

P.S. poseti psihologa pomaze,meni je pomoglo posle odsluzenja vojnog roka.

NND

#561 Re:

2013-12-20 13:32:43

#552: Нема србина без војника! -

Brate ako hoćeš da ideš idi, imaćeš privilegiju da spavaš na slami i jedeš boraniju 3 puta dnevno 7 dana u nedelji i to BESPLATNO!