Peticija za dolazak low cost avio-kompanija u Nis (ZAVRSENA)

Quoted post

dejan jocic

#630

2014-05-08 22:05

Na zalost, nemaju avio kompanije ekonomski interes da se leti iz Nisa a gradska vlast i drzava nemaju dovoljno para. Nema dovoljno zainteresovanih gradjana koji bi leteli. Svi su jaki na recima a ne mogu da kupe 20 mesta na bilo kojoj liniji. Ako bi sada krenuli da ucimo decu, mozda bi za 10 - 15 godina imali neku putnicku aktivnost na aerodromu. Prestanite da pricate, hejtujete i lajkujete vec uradite nesto konkretno za vas same i "vas" grad. Nije daleko ni Beograd ni Sofia ni Skopje ali vi i dalje uglavnom ne letite nigde. Karte kostaju onoliko koliko mesecno potrosite na bolje cigarete. To je realna situacija. Ako se vec sanja ovde ja bih da prvi javno pozelim da se iz Nisa pokrenu prvi letovi u kosmos.

Odgovori

realno

#639 Re:

2014-05-24 19:12:54

#630: dejan jocic -

Apsolutno tačno. Svi pokušaji da se pokrenu letovi iz Niša, propali su zbog malog broja putnika (Forli,Trst i na kraju i Podgorica). Ni jedna kompanija ne leti da bi pravila gubike. Lokalna samouprava ako želi funkcionalan aerodrom mora te gubitke da pokrije. Ne znam za slučaj da je bilo koja low-cost kompanija aplicirala za letove iz Niša, a da su vlasti u Beogradu to sprečile. Lično bih bio veoma srećan da avio-saobraćaj u Nišu zaživi, ali sam veoma skeptičan po tom pitanju. Gledajući niški primer, ulaganja u kraljevački i užički aerodrom su nebuloze i bacanje para.