Петиција за враћање обавезног војног рока

Quoted post

Pionir

#624 Da je Juga...

2014-05-20 00:18

Da je sada SFRJ, kao sto nije, ne da bih isao u vojsku, nego bi mi bilo zao kuci da se vratim.
Za koga sada da se borim? Ko da mi bude uzor? Predsednik ovaj sada sto je? Vucic? Dajte, molim vas.
Ono ranije sto smo bili, sila drugog reda, pa kada odes u vojsku, znas da je predsednik drzave za koju se boris, Jugoslavije, vrhovni komandant JNA - Josip Broz Tito, cenjen u svim drzavama sirom sveta. Postoji to nesto u srcu sto te vuce, taj ponos, himna, pesma, bratstvo i jedinstvo. A ovo sada, bruka. Ne bih isao da mi kucu daju.
Smrt fasizmu drugovi, sloboda narodu!

Odgovori

Srba Srbinović
Jagodina

#625 Re: Da je Juga...

2014-05-20 00:48:21

#624: Pionir - Da je Juga... Da je sada SFRJ, kao sto nije, ne da bih isao u vojsku, nego bi mi bilo zao kuci da se vratim.
Za koga sada da se borim? Ko da mi bude uzor? Predsednik ovaj sada sto je? Vucic? Dajte, molim vas.
Ono ranije sto smo bili, sila drugog reda, pa kada odes u vojsku, znas da je predsednik drzave za koju se boris, Jugoslavije, vrhovni komandant JNA - Josip Broz Tito, cenjen u svim drzavama sirom sveta. Postoji to nesto u srcu sto te vuce, taj ponos, himna, pesma, bratstvo i jedinstvo. A ovo sada, bruka. Ne bih isao da mi kucu daju.
Smrt fasizmu drugovi, sloboda narodu!

Zajebi nostalgiju zemljače. Na prošle dane se sećaj, svi se sećamo koji smo iz tog vremena. Gledaj šta ćemo danas, sutra, prekosutra.... Naši su nama ostavili Jugu! Raspala nam se pred očima. A sada nam se i Srbija raspada pred očima a mi nostalgičari. Uzmi kramp, lopatu, macolu, motiku ... Bilo šta pa da se udružimo i zajedno krenemo da spašavamo Srbiju. Ko nije prodao bager i kamion iz 2000-e neka ga pokrene i sa nama zajedno. Samo ovog puta neće biti kao 2000-e. Nećemo da dozvolimo da nam Zapad ubacuje špijune kao potencijalnu mast. Da nam mozgove prave u žele i prosipaju muda za bubrege. Ovog puta izvlačimo kandidate za Vladu iz naroda pred skupštinom a ne od naroda sa stepeništa skupštine koje nam bude slala zapadna zločinačka "sila". Takva nam je stvarnost zemljače, a lepše prošlosti ćemo se sećati iz lepše budućnosti koju sada treba da stvorimo