SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)

Quoted post

Zoran

#355

2015-08-31 17:36

Veoma slabo sam aktivan na Fb i možete zamisliti koliko sam bio isprovociran, kada sam preksinoć pokrenuo grupu protiv rijalitija i napisao ovo:

Već neko vreme idu "Maldivi", od pre nekoliko dana počela je "Farma", od preksutra počinje "Veliki Brat" i to na dva TV kanala sa nacionalnom frekvencijom... Dakle, osim RTS 1 i RTV 1 i RTV 2 praktično sve televizije sa nacionalnom frekvencijom će nas danonoćno trovati rijaliti programima, sa raznoraznim starletama, neafirmisanim ili istrošenim pevaljkama, raznoraznim tipovima bez zanimanja ili sumnjivih zanimanja. Unapred obećavaju javni seks, svađe, tuče, najniže ljudske porive. Trube o tome na sve strane, verujući da će time privući gledaoce. Dodamo li tome i rijaliti program zvani "Prenos Skupštine", koji u mnogim aspektima ne odskače mnogo od navedenih rijalitija i koji prenosi RTS 2, postavlja se pitanje šta nam ostaje da gledamo i kakav će to efekat imati na mentalno zdravlje ovog naroda.
Imamo li snage da se organizujemo i stanemo na put tom svesnom ispiranju mozga ovog jadnog naroda? Možemo li da si izdignemo iz tog blata u koje nas guraju? MOžemo li da im dokažemo da imamo prava na izbor?

Tek maločas sam saznao sa ovu peticiju i podržao je svim srcem. Ljudi, dignimo glas i ne dozvolimo da nam ispiraju mozak! Kako je krenulo, Orvelova 1984. će uskoro delovati kao bezazlena pričica za decu. 

Odgovori

Lea (već potpisala)

#398 Re:

2015-08-31 17:46:04

#355: Zoran -  

 Svaka Vam čast! Podržavam sve što ste napisali. Kad vidim kojom brzinom se povećava broj potpisa ,radujem se kao da će sestra uskoro da mi se porodi :). I drago mi je što još ima nas koji koristimo mozak. A kad ste pomenuli 1984., mislim da je retko ko čuo za tu knjigu, kamoli pročitao, a o razumevanju iste neću da komentarišem. Taman posla da se ja hvalim time, ali kad bi ljudi danas bar nešto čitali a da to nije dnevna štampa, ne bismo bili ovde gde jesmo. Pozdrav!

Milenica

#2420 Re:

2015-09-01 00:27:55

#355: Zoran -  

 Gospodine, svaka reč vam je zlatna!Ja bih samo dodala da treba potpisati i peticiju protiv one odvratne nazovi-emisije Paparazzo lov (blow) koja bezobzirno zadire u intimu normalnih poštenih ljudi van njihovog nekulturnog miljea nevaspitanja i neobrazovanosti!