SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)

Quoted post

VelaNoviSad

#8759

2015-09-02 21:46

Peticiju potpisujem iz više razloga, navešću samo par, biće sasvim dovoljno:
1. Možda moje detinjstvo i nije bilo nešto sjajno, da kazem da smo imali neki bog zna kakav kulturni program (valjda nas rat zahvatio pa se nije moglo baš ni snimati, narod jednostavno nije bio inspirisan nekim lepim stvarima, ali smo ipak imali uz koga da odrastemo. Ostale su sačuvane emisije Branka Kockice, Fazoni i Fore, jutarnji crtaći i slično. U to vreme se nisu snimali rijalitije poput ovih užasnih stvari, koje su na žalost dostupne i deci i odraslima. Pustite deci crtani, tinejdzerima emisije, odraslima sport i filmove, a penzionerima domace serije ( kamiondzije, zikinu dinastiju, porodicno blago pa makar se sve to ponavljalo svakih par meseci iznova ), Ovo je bilo ugrubo nabrajanje ali shvatili ste poentu.
2. Kulutura gradi čoveka. Kulutra je nešto što se nasleđuje, ali se i te kako može naučiti. Kultura se ne može učiti kroz rijalitije u kojima se psuje, skida, i izgovaraju tolike gluposti da to ljudski mozak toliko ne moze da podnese da ih automatski istiskuje iz sebe, trudeci se da se nešto slično više nikada ne ponovi, ali naravno u tu borbu ne može sam. Previše je nekulturnih i neobrazovanih ljudi, da se 50 rijalitija otvori svaki bi imao svoje učesnike ( na žalost ).
3. Mislim da ovde nije reč samo o rijalitijima kao sto su farma, veliki brat, parovi... Mislim da isto tako zaglupljuje narod i muzičke emisije, ne muzički tobogan ( to je bilo savršeno, samo kada se setim :) ) nego ove emisije sto uzimaju od države buduce doktore, inzenjere, majstore i od njih prave robote sa mikrofonima koji ce njima ( ne drzavi, nego vlasnicima muzičkih kuca i televizija ) donositi novac, od koga ce "roboti-pevači" ubirati samo zelen plod tog na izgled bogatog ali trulog drveta. Zamolio bih sve mlade, da se manu mikrofona, starleta, em - sijeva :D i slično, i da se posvete kulturni, nauci i istraživanju. Pevač, starleta ili EM-SI nam nece raditi u njivama, nece lečiti našu decu, nece voditi firme u kojima ce raditi naši najblizi, nece služiti vojsku čuvajući našu zemlju i slično... Nego ce uzeti svoj mikrofon i pevati, ne razmišljajuci da li je nekome negde potrebna pomoc, naravno čast izuzecima koji su pevači ali veoma obrazovani i humani ljudi!

Mogao bih pisati jos mnogo, mnogo toga, ali mislim da je ovo sasvim dovoljno, i mislim da je korektno izneti svoje mišljenje, kao sto je i korektno od strane drzave da izadje narodu u susret ako se zaista oseti prevelika potreba a oseti se, da se ukinu ove gluposti i snimaju malo pametnije stvari. I voleo bih da vidim, komentare i postove bez političkog skandiranja, vređanja i provociranja bilo koga.

Hvala Vam i veliki pozdrav za celu Srbiju!

Odgovori


Gost

#8774 Re:

2015-09-02 21:56:06

#8759: -  

 U pravu si dosta je i Granda i svega nakaznog na nasim TV kanalima