Петиција за враћање обавезног војног рока

Quoted post

Boris

#211 NE DOLAZI U OBZIR

2013-01-20 23:12

Postovani,
U ime 1% normalnih ljudi u ovoj zemlji ne mogu a da ne prokomentarisem datu peticiju.Na samom pocetku zelo bih da se osvrnem na prvu recenicu u tekstu i da se slozim sa tim da Srbija ima neprijatelje i da treba da bude u pripravnosti ali isto tako smatram da postoje diplomatski nacini kako da se taj rizik izbegne.Sto se tice vojnog roka,smatram da je to cisto gubljenje vremena i NOVCA koji bi morao da se obezbedi iz budzeta ove i onako siromasne drzave kako bi se osposobile kasarne,dopremila i kupila hrana kao i prateca oprema.Osvrnuo bi se takodje na tvrdnje o tome kako vojska od mladica cini muskarca odgovornim,hrabrim,disciplinovanim,bl,bl,truc,truc...
TO NIJE TACNO.
-Hrabrost je subjektivna kategorija karaktera odredjene osobe i ne moze se steci ili nauciti nigde pa ni u vojsci.
-Disciplinovanost takodje zavisi od karaktera osobe (Poznajem veliki broj ljudi koji su krajnje disciplinovani i pedantni a nisu isli u vojsku)
-Samostalnost se pogotovo ne stice u vojsci jer tamo nista ne mozes da uradis samostalno vec pod komandom tako da i to otpada (samostalnost je kada se uputis sa 21.godinom u svet i ostvaris nezapamcen uspeh,a da ne pricam sa 25 sta radim).Inace,nisam bio u vojsci a posedujem sve ove osobine a isto tako znam ljude koji su bili u vojsci pa ne poseduju ni jednu.
Rezime: Bolje pisite peticije da se izgrade skole,bolnice,kulturne ustanove i obnove postojece i gledajte svetlije u buducnost sa puno tolerancije i medjusobnog postovanja i nece biti rata.

Srdacan pozdrav!

Odgovori

ivek

#226 Re: NE DOLAZI U OBZIR

2013-01-21 00:25:08

#211: Boris - NE DOLAZI U OBZIR

Mi imamo neprijatelja koliko hoćeš. Mogu sutra da im ameri dostave teško naoružanje, pa da krenu na nas.

Drugo, nije loše imati uvek na raspolaganju veliki broj ljudi. U slučaju, ne daj Bože, polava ili drugih nepogoda. Moji iz voda su bili na ispomoć kada je negde izbila polava. Nosili su džakove sa peskom. Ja sam bio dežurni, pa sam tad ostao u kasarni. Zaboravih detalje.

 

Uglavnom, ništa ne škodi, a može da koristi.