bodovi iz osnovne muzicke skole za upis u srednju

dete od 13 godina

#51 ....uzas

2018-06-30 11:47

kakvi ljudi boze.... DETE SAM KOJE IDE U NIZU MUZICKU SKOLU I SADA CU VAM MALO POJASNITI SITUACIJU. kao sto vec znate niza muzicka skola traje 6 godina(duvaci 4) napor koji se ulaze u to obrazovanje veci je od osnovnog obrazovanja... Mi koji smo u toj skoli znamo cega smo se sve odrekli,koliko dnevni smo vezbali,provodili sate na casovima i ulagali vise truda nego za osnovnu skolu. evo iz mog primera muzicka skola mi je dosta udaljena od kuce i put do nje mi potrosi oko 40min-1h.. jos pauze izmedju casova i casovi sve ukupno oduzmu 4-5h. a posle toga jurim u osnovnu za koju nista nisam ucila niti pripremila zbog manjka vremena. domaci pisem u autobusu koji se skoro raspada ponekad i pokvari i dodatno uzima vreme. a kad stignes iz osnovne u kojoj pokusavas nesto da naucis i sutra mozda imas pismeni iz matematike ti moras da vezbas klavir za interni cas ili ispit i ucis solfedjo za kontrolni koji ima tezinu pismenog iz matematike. za to vreme tvoje drustvo je napolju i ljuti se sto ne ides sa njima ali ti radis ono sto volis. i vi onda kazete da je jedno takmicenje iz geografije na kom odes par puta na dodatnu(ne kazem ja i to je tesko) bitnije od muzickog osnovnog obrazovanja u kom imas i ocene i nastupe,ponekad i takmicenja. ONAJ KO NIJE ZAVRSIO OVU SKOLU(ILI NEKU DRUGU UMETNICKU) NEMA PRAVO GLASA O OVOJ TEMI!

Milch

#52 Re: ....uzas

2019-03-04 10:10

#51: dete od 13 godina - ....uzas 

Bukvalno moj zivot poslednjih 6 godina... Najlakse je ljudima koji prstom nisu mrdnuli da se smeju onima koji su se trudili. Za psihicki i fizicki napor koji smo mi pretrpelu u toj skoli malo je 50 bodova!


Gost

#53 Re: ....uzas

2019-07-16 09:19

#51: dete od 13 godina - ....uzas 

Slažem se sa tobom. Jedino što nisi pomenula je da ako učenici muzičke škole imaju želju da izadju na takmičenje iz instrumenta koji sviraju, imaće još manje vremena jer bi pored tih 40-ak minuta provedeno vežbajući, potrošiće još 2-3 sata DNEVNO. Znam iz iskustva od prošle godine jer sam išla na takmičenje iz klavira i imala sam baš malo vremena da se posvetim školi. A pored svega toga, išla sam i u osnovnu baletsku školu, i još uvek je pohadjam. ZATO ŽELIM DA KAŽEM DA DECA KOJA POHADjAJU OSNOVNU BALETSKU ILI MUZIČKU ŠKOLU TROŠE DUPLO I TRI PUTA VIŠE VREMENA NEGO OSTALI. MUZIČKA I BALETSKA NISU KAO TRENING KOJI NEKO IMA 2-3 PUTA NEDELjNO, MUZIČKA JE REDOVNA ŠKOLA U KOJU JE, AKO NEKO ŽELI DA IDE U NjU, OBAVEZNO IĆI, KOJA ISTO IMA OPRAVDANE I NE OPRAVDANE. VAŽI ISTO I ZA BALETSKU. ONI KOJI IMAJU MUZIČKU POHADjAJU ILI JE 3 PUTA ILI 5 PUTA NEDELjNO. BALETSKA SE POHADjA 6 PUTA NEDELjNO SA SVE PROBAMA ZA GODIŠNjU PREDSTAVU "Krcko Oraščić" KOJA SE IZVODI SVAKE GODINE U DECEMBRU. SAMO ŽELIM DA KAŽEM DA TO UOPŠTE NIJE PRAVEDNO JER;DA, MI JESMO TO SOPSTVENOM VOLjOM BIRALI, ALI TAJ TRUD I ULAGANjE U 6 GODINA DODATNIH OBAVEZA BI TREBALO DA SE IPAK NAGRADE, A OVO JE NAJBOLjI NAČIN!

Tamara

#54 Bravo za inicijativu, moglo bi još nešto dodati u peticiju

2020-04-09 20:20

Odlična inicijativa, zaista se nadam da će uroditi plodom!

Mislim da bi ovom peticijom trebalo obuhvatiti i osnovne baletske škole, zato što i njihovi učenici imaju mnogo obaveza i rada i u istoj su situaciji. 

Proslediću dalje peticiju!!!

Pozdrav,

Tamara

Kristijan

#55 Da li se ovo moze promeniti ?

2020-07-09 20:19

Evo ja na primer imam 14 godina, dosao sam ovde da vidim da li ima sanse da dobijem neke dodatne bodove od osnovne muzicke skole. Posto svih godina u osnovnoj skoli sam vrlo dobar a zelim da upisem IT  i ako uradim prijemni veoma dobro sve jedno ce mi trebati jos bodova za upis, za IT .Na primer sa 9 godina sam poceo da programiram, pravim igrice, radim u fotoshopu, modeliram 3D itd...

i stvarno zelim time da se bavim u zivotu i pitam da li je moguce nekako da se racunaju ti bodovi???

FM

#56 Re: ....uzasSlažem se jako puno vremena sam potrošio na trčanje iz škole u školu

2020-12-10 23:12

Kiti

#57 Re: Re: korespodencija sa Ministarstvom prosvete 23.03.2015.

2020-12-13 18:15

#35: Roditelj budićeg muzičara - Re: korespodencija sa Ministarstvom prosvete 23.03.2015. 

Da,stvarno.Dete uporedo ide 6 god u dve skole,gde takodje uci ima domaci,vezba,trudi se i ima ocene u djackoj knjizici.

Koliko sam shvatila u nekim od tekstova,deca korisnici socijalne pomoce ciji roditelji"nece" da rade,jer im je lakse tako ziveti,toj deci ce se dodavati bodovi na prijemnom ispitu?

Nije isto,nije fer.

Deca koja se trude i uspevaju da podstizu rezultate u "dve"skole nece im se nista isplatiti trud?

Kiti

#58 Re: ....uzas

2020-12-13 18:17

#51: dete od 13 godina - ....uzas 

U potpunosti se slazem

Strela

#59

2021-04-14 06:34

Deca su ipak isli u dve skole paralelno. Pod obavezno mora da se priznaju dodatni bodovi za upis.


Gost

#60

2022-03-26 14:41

Potpuno podržavam i dodajem - da isto važi i za BALET. Znam da je muzička škola zastupljenija, ali deca koja završavaju baletsku školu takodje imaju svakodnevne obaveze koje nose paralelno sa osnovnom školom.