Не убијајмо 1300 каплара поново

Bivsa ucenica

#1 Radna akcija

2013-04-26 13:42

Ja uopste ne razumem koliko njima, ko god da je sad direktor ili sta vec, mora da bude dosadno da bi menjali ime PONOVO. Mozda ne bi bilo lose da im neko predlozi da organizuju neku aktivnost ucenika, ako vec peru novac, neka bar profesori dobiju dnevnice, na kraju samo oni (neki, verovatno)..
Baka Mara

#2 Omladinci naš ponos

2013-04-26 13:54

Ovo je naša budućnost. Deco naša školujte se i kada završite da se ovde vratite i preuzmete opštinu. Ovi će valjda u političku penziju.
Nepoznat Korisnik

#3

2013-04-26 15:21

Morate da rasirite ovu peticiju svima da bi imali sto vise potpisa,ova peticija moze biti veoma korisna!
Future

#4

2013-04-26 15:44

Uopste ne vidim razlog da bi se naziv skole promenio.. Ma kakav crni profesor o cemu mi pricamo ljudi..
Bivsi ucenik gimnazije

#5 1300 kaplara - 1300 djaka!

2013-04-26 16:03

Izasao sam iz ove skole kada je nosila naziv " 1300 kaplara" i uvek sam se ponosito osecao kad sam ga izgovarao. Kada su Austro-Ugari presli Kolubaru najzesce borbe u Kolubarskoj bici vodjene su na obroncima Maljena i Suvobora. Djaci i studenti dobrovoljno se prijavivsi u vojsku zavrsili su ubrzanu obuku u Skoplju i dobili cinove kaplara i u najtezem trenutku borbi, kada je srpska vojska bila pred kolapsom u sastavu Prve armije, pod komandom Vojvode Z.Misica stupili su u borbeni kontakt sa neprijateljem. U borbama na suvoborskom odseku fronta podneli su teske zrtve. Postoje dve nepobitne cinjenice koje idu u prilog tome da skola nosi ime po njima : borbu su vodili na Suvoboru i bili su djaci i studenti - omladina! Skole uce djake da se u zivotu samoostvare i daju doprinose siroj zajednici i svojoj zemlji i drustvu. Mozda deluje da je zrtva jednog bataljona mladica mala u milionskoj zrtvi srpskog naroda u tom ratu, ali oni su imali samo svoje zivote pred sobom i njih su dali! Dali su sta su mogli i kako su mogli! Umesto da stalno govorimo kako nam je omladina losa i iskvarena, pogledajmo malo bolje! Danasnji djaci, mladi ljudi, razumeju i osecaju delo ondasnje omladine i iz postovanja prema njima apsolutno ispravno pokusavaju da sprece nepravdu- da se herojima zaboravi ime bas tamo gde i treba da se pamti. Promena imena skole, uz svo duzno postovanje prema gospodinu prvom direktoru skole, bio bi greh prema djacima iz 1914. kao i prema onima od skoro citav vek kasnije!
Nepoznat Korisnik

#6

2013-04-26 16:19

Upravo tako bio bi greh prema svima!

Gost

#7

2013-04-26 19:56

SRAMOTA!!! Bolje da su resavali vaznija pitanja,kao sto su plate i stanje hotela u Ljigu,nego da menjaju ime skole!!! Da li imaju pameti bar malo???!!!
Nepoznat Korisnik

#8

2013-04-27 07:31

Ocigledno da nemaju!Hotel nije vazan bitnije je promeniti ime skoli -.-
Prvi komsija skole

#9 Subjekt

2013-04-27 09:56


Izasao sam iz ove skole kada je nosila naziv " 1300 kaplara" i uvek sam se ponosito osecao kad sam ga izgovarao. Kada su Austro-Ugari presli Kolubaru najzesce borbe u Kolubarskoj bici vodjene su na obroncima Maljena i Suvobora. Djaci i studenti dobrovoljno se prijavivsi u vojsku zavrsili su ubrzanu obuku u Skoplju i dobili cinove kaplara i u najtezem trenutku borbi, kada je srpska vojska bila pred kolapsom u sastavu Prve armije, pod komandom Vojvode Z.Misica stupili su u borbeni kontakt sa neprijateljem. U borbama na suvoborskom odseku fronta podneli su teske zrtve. Postoje dve nepobitne cinjenice koje idu u prilog tome da skola nosi ime po njima : borbu su vodili na Suvoboru i bili su djaci i studenti - omladina! Skole uce djake da se u zivotu samoostvare i daju doprinose siroj zajednici i svojoj zemlji i drustvu. Mozda deluje da je zrtva jednog bataljona mladica mala u milionskoj zrtvi srpskog naroda u tom ratu, ali oni su imali samo svoje zivote pred sobom i njih su dali! Dali su sta su mogli i kako su mogli! Umesto da stalno govorimo kako nam je omladina losa i iskvarena, pogledajmo malo bolje! Danasnji djaci, mladi ljudi, razumeju i osecaju delo ondasnje omladine i iz postovanja prema njima apsolutno ispravno pokusavaju da sprece nepravdu- da se herojima zaboravi ime bas tamo gde i treba da se pamti. Promena imena skole, uz svo duzno postovanje prema gospodinu prvom direktoru skole, bio bi greh prema djacima iz 1914. kao i prema onima od skoro citav vek kasnije! (y)

 


A drug prvi direktor skole, je verovatno zasluzio da skola nosi njegovo ime samo po tome sto je 19-godisnje maturante gimnazije samarao. Verovatno je i sadasnjeg predsednika opstine Drug samarao, pa zato on sad poput njega sprovodi samovolju i menja ime skole.


Gost

#10

2013-04-27 10:11

Mislim da bi trebala da se pokrene i prava peticija i to pod hitno!Od kuce do kuce,od vrata do vrata,ovo je velika sramota sto rade!
Nepoznat Korisnik

#11

2013-04-27 10:41

Uskoro ce biti i pisana peticija pa vas molimo da i to potpisete!
Aj sad drvlje i kamenje

#12 Ogorcen na sve

2013-04-27 11:21

Iskoristicu ovu jedinstvenu priliku, gde necete znati ko sa p a da me gledate popreko(iako mislim da je to kukavicki), da vam kazem nekoliko recenica. Po ko zna koji put svi VI (vlast,opozicija,profesori,bivsi djaci,sadasnji djaci,stanovnici ove male opstine) pravite CIRKUS od svega na sta naidjete. Mikela nema druga posla pa skrece paznju sa svog nerada nebitnim stvarima koje svima vama magle vid pa od drveta ne vidite sumu. Pitate li se vi ko je ponovo ubio Luku Spasojevica pre nekoliko godina i pitate li se vi kako se osecaju potomci Vladana Sredojevica dok pljujete po njihovom dedi i sve to gledajuci ih u oci. Iskreno mislim da opozicija koristi ovih 50-ak ucenika u korist svoje promocije,sto je nedopustivo. Roditelji,pitate li se vi da li vasa deca stvarno imaju stav ili ih neko iskoriscava. Pre godinu dana se pojavio LJIS kao nezavisni medij u nasoj opstini(istina, na fejsbuku,ali to je nebitno),ucinilo mi se da vidim svetlo uovom medijskom mraku ali to svetlo se polako gasi.Sticem utisak da i vi sa Slobodnog servisa prelazite polaku u sluzbu opozicije pa mozete ime da promenite u dverski servis. Meno ne smetaju kaplari i nisam za to da se menja ime skoli ali isto tako mislim da je to nebitna stvar. Ako uzmemo u obzir ko nam je na vlasti i koga ste glasali mislim da nemate pravo da se bunite ni za sta. Pokrijte se usima i cutite,dragi gradjani. Mislim da bi vam to rekli i toliko pominjani 1300 kaplara, Luka Spasojevic, Vladan Sredojevic i mnogi drugi. Naravno... da mogu.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-27 11:26


Nepoznat Korisnik

#14

2013-04-27 11:35

PO POSLEDNJI PUT SAMI SMO SE POBUNILI,NIKO NAS NE ISKORISCAVA,TO JE NAS STAV I NE ZELIMO DA SE PROMENI IME SKOLI!
Aj sad drvlje i kamenje

#15 Re: Re: Ogorcen na sve

2013-04-27 11:52

#13: marakana - Re: Ogorcen na sve

Mene nije sramota,zapitajte se da vas treba da bude sramota. Znaci bio sam u pravu da su Dveri iskoristile decu. Sami kazete dsa ste delili propagandni materijal koji su potpisale Dveri. SRAM VAS BILO!!!! Gde ce Srbija sa takvom omladinom koja se poistovecuje sa fasistickom organizacijom kao sto su Dveri. Sta ste radili,srednjoskolci, pa niste imali vremena da ukljucite mozak SAMI....opet SRAM VAS BILO VASE MLADOSTI.

I jos nesto BAS ME BRIGA GDE CE MI DUSA.

P.S. ZABORAVILI STE DA PISETE CIRILICOM A TO JE ZA VAS VEOMA VAZNO, ZIVOTNO PITANJE.

 

marakana

#16 Re: Re: Re: Ogorcen na sve

2013-04-27 12:01

#15: Aj sad drvlje i kamenje - Re: Re: Ogorcen na sve

Sram tebe bilo! Hoces i ti kao tvoj srodnik Vladan da samaras decu i da im branis da sami odlcuuju o svojoj sudbini? Alo bre, nemas ti prava njima da pricas o tome! Ta deca za razliku od tebe imaju obaveze, ta deca uce, ta deca nemaju vremena da skupljaju ostale drugove koji jedni zive u A drugi u B treci u C, a cetvrti u Z mestu bre! Dveri nemaju nikakve veze, a i da imaju, pitam se sta se svi toliko plase tih Dveri? U cemu je problem? Ja glasam za MARAKANU, ali vidim da ovi sto glasaju za vlast, da se mnogo plase ovih iz DSS i Dveri... Ja ne razumem razlog...

P.S. Cirilicom se ne odgovara onima koji to ne zasluzuju!

NE PREDAJEMO SE!

#17 SRAMOTA ZA OPSTINU!

2013-04-27 12:12

Mislite to sto ste promenuli naziv skole, i to bez objasnjenja da ce to proci mirno i tiho, a pa zeznuli ste se! Isti vi koji ste promenuli naziv skole sutra ce te doci kada bude obelezavanje 100 godina od Kolubarske bitke i praviti se da se nista nije desilo! Sramota za LJIG! SRAMOTAAAAA!
Nepoznat Korisnik

#18

2013-04-27 12:28

AJDE SAMO DA VIDIM DA OVI STO NAM SAD MENJAJU IME SKOLE SLEDECE GODINE BUDU PRICALI O JUNACKIM PODUHVATIMA 1300 MLADIH JUNAKA PA JEBACU VAM SVIMA MATER!A TI GOSPODINE/GOSPODJO DRVLJE I KAMENJE STA TE BRIGA DA LI SMO SE SAMI POBUNILI ILI SU NAS POBUNILE DVERI ILI KO GOD VEC DA JE!SADA HOCETE DA NAM ODUZMETE I PRAVO VOLJE KOJE NAM JE SAM BOG DAO?E PA NECETE!
Aj sad drvlje i kamenje

#19 Re: Re: Re: Re: Ogorcen na sve

2013-04-27 12:31

#16: marakana - Re: Re: Re: Ogorcen na sve

Meni kad se neko obrati sa ALO i BRE sve mi bude jasno. Ja nikog ne samaram niti cu, Gospodina SRedojevica nisam poznavao kao ni ti verovatno. Sto se tice dece svaka im cast na tolikom ucenju mada ja  znam mogo ucenih ljudi koji su kroz svoj zivot pored mnogobrojnih obaveza stizali da ukljuce mozak a ne da kusaju ono sto im je servirano BRE!  I ja sam isao u ljisku gimnaziju i to skoro tako da znam kako je itekako moguce imati svoje misljenje u tako mladim godinama. Sta znaci "Glasam za Marakanu"? ALO,pravda za tebe i slicnima tebi, BRE!!! I pozdravi KOSTUNICU I STRAREŠINSTVO,kaži im da ja nisam loš lik....MNOGO SAM SE UPLAŠIO; BRE!

 


Gost

#20

2013-04-27 12:37

Највећа срамота за једну власт је да се полицијом брани од деце. Чија су то деца? Хтели су да уђу у СВОЈУ зграду општине,да одбране име СВОЈЕ школе, јер и ти "мали људи" имају СВОЈА мишљења и СВОЈА права! Нажалост, зато млади и одлазе одавде, јер овде очигледно ништа није ничије,ово је приватна варошица у којој неки мисле да могу да се иживљавају доживотно! Полиција треба да брани слабије. Ал ти јучерашњи "слабији" су показали да су јачи и храбрији од одраслих. Поготово од својих професора, који су заслужили 1! Можда се опамете у "августу"?!
Aj sad drvlje i kamenje

#21 Re:

2013-04-27 12:37

#18: Nepoznat Korisnik -

Briga me,jer sam i sam roditelj. Bio bih strasno tužan da sutra moja deca nemaju svoje JA ili da se "lože" na DVERI. Bas se lepo izražavaš za nekog ko mnogo uči i nema vremena da sam napravi letak i da se sam zauzme za sebe. Ako mene ne treba da bude briga za to ko vas je podbunio vaše roditelje treba da bude . I briga me je ,žao mi je kad vidim u kom pravcu idete svi vi mladi. I meni je valjda taj isti BOG dao neko pravo tako da HOCU!

cccccccccc

#22 Re: Re: Re: Ogorcen na sve

2013-04-27 12:39

#15: Aj sad drvlje i kamenje - Re: Re: Ogorcen na sve

kakav ti covece imas problem,..?? O.o

okani nas se....

nemoj odmagatiii.......

marakana

#23 Re: Re: Re: Re: Re: Ogorcen na sve

2013-04-27 12:43

#19: Aj sad drvlje i kamenje - Re: Re: Re: Re: Ogorcen na sve

Pa znaci da glasam da Zvezda ponovo bude sampion Evrope i cele planete, to znaci. A sto se tice Kostunice i ostalih njegovih, pozdravicu ih cim se upoznamo, pa i onog najnizeg Kostunicinog u rangu i njega cu pozdraviti, ne brini se ti nista!!! xD

Nepoznat Korisnik

#24

2013-04-27 12:44

Jebote dobro si ti uzeo taj nadimak drvlje i kamenje,ko da si se iz kamena rodio/la i uostalom sta tebe briga sta mi radimo?ili se plasis da cemo se ponovo pobuniti?
Aj sad drvlje i kamenje

#25 Re:

2013-04-27 12:56

#24: Nepoznat Korisnik -

DEco,ova prica je gotova,zavrsena...hocu da kazem, ZAKASNILI STE, ne bunis se za nesto po gotovom poslu. Da me je briga sta cete da mislitre o meni ne bih ni komentarisao nista. Zapamtite, bilo da ste se sami uzeli u pamet ili vas je neko drugi uzeo u korist svoje pameti, kasno je. Da ste stvarno hteli nesto bitno da uradite vi biste se organizovali na vreme. Pa ja znam za ovu inicijativu odavno tako da ne mozete da kazete da niste znali sta se sprema.  I jos nesto, niko vas se, NAZALOST, ne plasi. Jer da se plase oni bi juce bar dva puta razmislili pre nego sto su doneli odluku. Ovi sto vas uzdizu i daju vam krila vas,opet nazalost,lazu. Ima jedna lepa poslovica koja ce biti primenljiva na ovaj slucaj vrlo brzo "Tresla se gora,rodio se mis". Nije bitno ko sam ni ispod kog kamena zivim,razmislite o mojim recima pre nego sto ponovo pocnete da Me vredjate.I nemojte da psujete. Eto, ovo bih sve rekao mom detetu da je na vase mestu.