Peticija za dolazak low cost avio-kompanija u Nis (ZAVRSENA)


Gost

#326

2013-12-14 09:34

Velika sramota i nepravda je ucinjena gradu Nisu i celom juznom regionu... glavni krivci nisu u Bg vec nasi poslanici koji se veoma malo zalazu za kraj iz kog su izabrani na funkcije!

Gost

#327

2013-12-14 22:48

iako mnogi ne prihvataju, ali Niš jeste veliki grad i mnogi vole da dodju i provedu vreme u njemu. sa aerodromom će im biti mnogo lakše i brže, i moći će da provedu dva dana duže u mestu, umesto da to vreme provode u putu.

Gost

#328

2013-12-15 20:07

Mnogo bi dobili dolaskom Lou kost avio-kompanije u Nis. Vise bi smo odlazili i dolazili u rodni kraj. Ovako mnogima ne pada na pamet da idu do Beograda iz razloga sto ih kosta koliko maltene i karta do Stokholma. Bilo bi dobro da sto pre uvedete liniju Nis-Stokholom i nazad. Mnogo vise bi ljudi putovali. Vi imate blizu Aerodroma Atobusku stanicu u Nisu. A u Beogradu od Aerodroma do Autobuske platite od 25 do 30 eura taksi, pa da nesto pojedete, put traje dva do dva ipo sata do Nisa. Karta je oko 1.200 dinara.
Prednosti su velike ako Lou kost avio-kompanija dodje u Nis.

Gost

#329

2013-12-16 10:06

Vreme je da se jug Srbije probudi.

Gost

#330

2013-12-16 10:37

Ne zelim 3 sata da vozim do Beograda i nazad. Nisu mi potrebni dodatni troskovi.

Gost

#331

2013-12-16 14:08

Veoma korisno i pre svega veoma potrebno Nisu !!!

Gost

#332

2013-12-16 14:21

Milsljenja sam da bi mnogo ljudi putovalo na raznim destinacijama na koje ne idu zbog duzine trajanja puta autobusom.a i grad Nis bi puno dobio time

Gost

#333

2013-12-16 15:13

Beograd je cudo, a mi smo provincija samo......

Gost

#334

2013-12-16 18:05

hajde svi iz jugoistošne Srbije da damo podršku našem aerodromu KONSTANTIN VELIKI

Gost

#335

2013-12-16 18:11

Svaki komentar bio bi suvisan. Nis zasluzuje da aerodrom radi i tacka.

Gost

#336

2013-12-16 18:33

Ovu peticiju vidim kao jedan od nacina da pomognemo mom rodnom gradu da konacno ozivi svoj, dugo zapostavljeni aerodrom...Sa druge strane eventualno pokretanje rada aerodroma bi u znacajnoj meri pomoglo ljudima koji bi rado posecivali svoji grad ili naravno rodne gradove koji se nalaze u blizini Nisa...

Gost

#337

2013-12-17 08:26

Svaka avionska karta me košta 70 eur više od normalne cene.
Kako zašto?
Pa zato što moram da platim gorivo do "uzvišenog" Beograda kako bih stigao na jedan jedini i neponovljivi aerodrom "Nikola Tesla".
HOĆU DA MOJ GRAD IMA AKTIVAN AERODROM!
HOĆU NA JUTARNJI LET DA STIGNEM ODMORAN A NE SMOREN OD PUTA DO BEOGRADA!


Gost

#338

2013-12-17 08:30

Strašno je kada čelnici grada nemaju ideju kako da omoguće funkcionisanje aerodroma u Nišu ! Strašno je kada aerodrom vodi čovek koji nema ni M od menadzera ! Strašno je kada svi oni zajedno još uvek vode ovaj grad !
Nabukodonosor
Gost

#339

2013-12-17 14:23

Vidim da ima dosta interesovanja za liniju do Nisa iz (nekog tamo) Stavangera i inih germanskih und skandinavskih stecista srpske dijaspore (bez ikakvog omalovazavanja doticnih gradova i njihovih zitelja, ali uz moju trenutnu nezainteresovanost za upoznavanje tih zemalja), sto bi znacilo da bi ti ljudi putovali do svoje zemlje verovatno tokom godisnjih odmora ili oko Nove godine i Bozica. S druge strane, ima dosta ljudi sa juga Srbije (a sto da ne i iz drugih delova zemlje ili iz Beograda - ako im odgovara cena i destinacije) koji bi rado otputovali na neko turisticko putovanje ili letovanje.
Sta sam hteo reci. Treba videti koliko su isplative pojedine linije i u kom preriodu treba da budu odrzavane. Sto se mene tice, ja bih u Italiju kad god mogu, i leti i zimi, ali realno je da se uvedu sezonske linije, dok bi tokom cele godine postojale linije do vecih evropskih cvorista, a odatle dalje do ostalih destinacija. Frakfurt je mozda najveci nemacki aerodrom i odlicna veza za ostatak Evrope ili dalje interkontinentalne letove, ali mislim da Air Serbia nema direktne letove za Minhen. Eto, iz Nisa preko Minhena do Skandinavskih zemalja i ostalih nemackih gradova. Ne postoje ni direktni letovi za Madrid. Cela Juzna Amerika je povezana sa Evropom uglavnom preko Madrida, Pariza, Frankfurta, Amsterdama... Za Barselonu takodje ne postoje direktni letovi iz Srbije. E da, uzeli nam Vueling, na leto direktno iz BG za Spaniju.
Ali od turizma se ne zivi, pare su na hladnom severu. Realno nama treba vise veza do nasih ljudi na severu. Eto, zasto ne bismo uzeli neku balticku avio-kompaniju i evo veze do citave Skandinavije i Rusije.
Mislim da bi bilo najpametnije da se sprovede anketa sa pitanjima gde bi nasi ljudi najvise voleli da putuju, u kom periodu i iz/do kojih nasih gradova bi isli.
Malo me je sramota sto ovolika zemlja ima samo jedan aerodrom, dok iz Rumunije nema sa kog aerodroma Wizz ne leti, u okolnim zemljama imate medjunarodne letove iz Mostara, Osijeka, Rijeke... Pa dal smo mi najgori?

Low cost airlines fly from Nis Airport.

#340 Re:

2013-12-17 15:08

#339: Nabukodonosor -

Vrlo uredno vodimo statistiku.
Ako ste posetili nasu fejsbuk stranicu mogli ste da vidite trenutno TOP 10 potencijalnih destinacija, one ce se menjati u zavisnosti od broja potpisnika iz dijaspore.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=223389807840282&set=pb.196588327187097.-2207520000.1387292875.&type=3&theater
Posetite nasu stranicu...
https://www.facebook.com/pages/Low-Cost-airlines-fly-from-Nis-Airport/196588327187097


Gost

#341

2013-12-17 17:11

Ovo je velika zelja svih nas koji posle sletanja u Beogradu,imamo jos po 4-5 sati voznje autobusom do svog konacnog odredista.A sa letovima do Nisa,nasa ce putovanja biti sigurno jos cesca.

Gost

#342

2013-12-17 17:36

Svaki grad koji želi da se razvija mora da ima odličnu infrastrukturu kako bi obezbedio preduslove kvalitetnom poslovanju. Avio saobraćaj treba da služi ljudima iz dijaspore da lakše, brže i za manje novca stignu u Niš ili njegovu okolinu. Ukoliko bi imali konkurentn cenu letova, kompanije bi bile konkurencija aerodromima u Sofiji i Skoplju. Sa naglaskom da bi stvarali pozitivno okruženje za poslovanje, kao i servisiiranje turističkih aranžmana ili privatna putovanja.

Gost

#343

2013-12-17 20:06

Red je da i građani Srbije imaju priliku da jeftino putuju.
Nabukodonosor
Gost

#344 Re: Re:

2013-12-17 21:51

#340: Low cost airlines fly from Nis Airport. - Re:

Vasa Facebook stranica ima jako puno objava, nazalost tek danas sam cuo za nju. Odvojio sam malo vremena da prelistam i vasu stranu i da procitam tekst na flyserbia.info, koji je temeljan i dobro argumentovan. Bas sam se pitao koji to putnik raspolaze da toliko cinjenica, ali sada vidim da iza strane stoji osoba/tim iz struke :) Imam fb stranu koja ima dosta clanova pa sam mislio da i preko nje pozovem ljude da vam pruze podrsku.

Sto se tice top 10 destinacija, mislim da biste u odnosu na neke usli u ozbiljnu trku sa Air Serbiom, odnosno Aerodromom Nikola Tesla. Na kraju krajeva, i neke low cost kompanije konkurisu BG aerodromu na popularnim destinacijama, pa bi mogao da pokusa i Niski aerodrom. Ipak, mislim da je bolje da pokusate da dobijete letove za neke gradove za koje ne postoje direktni letovi iz BG, kao i da preko nekih frekventnih aerodroma uspostavite vezu pre svega za severne destinacije.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-12-17 22:23



Gost

#346

2013-12-18 04:40

hvala bogu da se nasa pametna deeca setila kada se od niskih visokodostojnika ne seca već godinama, odlično

Gost

#347

2013-12-18 17:27

Није Београд једини град у Србији

Gost

#348

2013-12-18 17:31

daj boze

Gost

#349

2013-12-18 18:34

Nisu je neiohodan avio saobracaj.
Ono sto je do sada bilo do Podgorice je skoro pa nista.
Normalan broj letova prema svim evropskim metropolama. Zna se kako se radi istrazivanje trzista, a ne sumnj da ima potrebe u ovom delu Srbije za avio saobracajem iz Nisa.

Gost

#350

2013-12-18 20:16

Niš je odavno zaslužio da konačno počne da koristi aerodrom u komercijalne svrhe i ja zaista ne vidim zašto to nije uradio do sada. Treba iskoristiti kompletan potencijal regije, a ja ispred Air Lift-a nudim saradnju u ostvarivanju ovog cilja, da pokrenemo letove i u smislu redovnog čartera prema švajcarskim i nemačkim aerodromima.

Slazem se sa ovim komentarom ali bih dodala da bi se to ostvarili mora da se ulozi u opremljanje aerodroma sa modernijim navigacionim sredstvima. Pozz Hvala