Хоћемо историјска предавања др. Јована Деретића у школама!


Gost

/ #47 Re: kRe: "Праисторија, од Срба преко амеба до данашњих дана"

2013-03-19 23:56

#46: SrB - kRe: "Праисторија, од Срба преко амеба до данашњих дана"

Прво научите граматику језика који употребљавате, јер својом неписменошћу срамотите народ и оне који су Вас одгајили. Друго, иако сте себи дали за право да непознатог учесника дискусије назовете "битангом" ја ћу се ипак Вама обраћати како налаже кућно васпитање. Нема потребе да вичете и пените. Треће, ово је тло које је јако погодно за квазинаучне експерименте поготово у погледу фалсификовања историје. Иако делим Ваше гађење према особама које сте споменули, то ме не спречава да осуђујем појаве попут Јована Деретића и њему сличних. У кризним временима, када не постоји сигурност ни на једном нивоу свакодневног живота, појаве попут Јована Деретића највише профитирају. Ако Вама то није јасно, онда у реду. Четврто, оваквим измишљањима у погледу Историје Српског народа, само се штети ионако слуђеном и измученом народу. Пето, свака научна дисциплина, било природна, било хуманистичка као што је Историја, има тачно дефинисане механизме научног истраживања, методологију. Та методологија се не може свести на тражење Срба међу амебама. Толико од мене, свако добро.