BITKA-ZA-STUDIO-B


Gost

/ #47

2013-03-21 15:49

Poštovane kolege,
Trideset šest godina sam proveo u lokalnom Radiju - o Radio Smederevu je reč - 15 godina kao honorarac i 21 kao stalno zaposlen. Napustio sam ga kada je prodat čoveku u čijoj biografiji piše da je biznismen i lokalni političar, a prećutkuje da je zbog malverzacija bio i u zatvoru. Radio koji je osnovao DEPOS u Smederevu i bio ne samo medijska perjanica demokratskih promena, upravo je nova, demokratska vlast survala u duvljačku privatizaciju. Očigledno su hteli da izbrišu sva svedočenja koja bismo i o njima imali. Ne sumnjam da je sličan razlog dobrano i vama stavio sekiru zavrat. Ja sam privatizovani Radio Smederevo napusti, roditelji su me učili da biram društvo, mada emocije ne napuštaju mene. Potpuno razumem kako se osećate. U mom malom Smederevu rado vas i često gledam, jedan ste od retkih primera valjanog novinarstva istinski u službi građana. Siguran sam da nije samo egzistencija zaposlenih razlog za brigu. Nekakav se posao može naći, ali šta ćemo sa emocijama? Podržavam vas najsikrenije s nadom da ćete ovom peticijom uspeti da, kako bi rekao Majakovski, "... zabodete nežnu reč u debelo uvo!".
Jovica Tišma