Za reformu Saveza gluvih i nagluvih Srbije (SGNS)

MobyDick

/ #74

2013-03-24 22:42

Ja. Milan Miladinovic, odgovaram Autoru Peticije: Tvoja inicijativa je opravdana, lepa ali...bez razumne ravnoteze: kojim pravom govoris o kandidatima ( 2 iz Vojvodine, 1 Beograda itd...)? Taj tvoj poziv na OBARANJE Gosp. Predsednika i Sekretara SGNS Jovanovica i Kujovica zvuci na neku vrstu puca, drzavnog udara... Kome to treba? Slazem se da je red i vreme da se OBNOVI rukovodstvo SGNS demokratskim pute, izborima, ili odrzati Kongres i izabrati GENERALNI STAB i usput Predsednika, amenika Predsednika i Gen. Sekretara.Po normama i Propisima po Ustavu ili Pravilniku o radu i osnivanju Organizacija kao sto su SGNS. Prijatelju,oladi malo,suverenitet svih gluvih je u tome da se organizuju, donesu odluke o vremenskom MANDATU Predsednika i Sekretara i ostalih ODGOVORNO ZADUZENIH za prosperitet i prava gluvih na socijalnu ravnopravnost i zastitu. Nije u redu okomiti se na Jovanovica jer nam je brat po gluvoci, ucinio je koliko je mogao, verujem da su ga kocili neki drugi. Sto se Kujovica tice, zvanicno je PLACENO LICE, kao SEKRETAR SGNS, i jos je i tumac znakovnog jezika gluvih. Njegov rad nije moguce ocenjivati zbog raznovrsnosti, prakticno, kao "KATICA ZA SVE", a kod njega je antipaticno jedino to drzanje, skoro oholo, da ne kazem odbojnosti i vestackog osmeha, umesto da ima roditeljski odnos, a on zna dobro da gluvi,u dijalogu, prate izraz lica, trazeci sigurnost, on to ne pruza. Hladnoca od coveka. Bez obzira na te sitnice koje otkrivaju coveka, MOLIM VAS DA SE KRENE POSTENIM, DEMOKRATSKIM PUTEVIMA: sastancima svih clanova unutar svake organizacije, doneti predloge i dogovore o datumu za IZBORNI KONGRES RUKOVODECIH TELA U SGNS. Moze i da se usput donese, u sklopu trazene REFORME menjati i sam naziv u KONFEDERACIJU OSOBA OSTECENIH SLUHOM SRBIJE (sto znaci ujedinjavanje gluvih i nagluvih u jednu celinu)! Zasto? Da vise NE BUDE DISKRIMINACIJE i PODELJENOSTI U KATEGORIJE jednog istog hendikepa/gluvoca/. Mislim da sam bio jasan. Nadam s da ce se uvaziti sto sam sugerisao. Pozdrav.