Za reformu Saveza gluvih i nagluvih Srbije (SGNS)

Dušan Nikolić
Autor peticije

/ #95 Re:

2013-03-28 20:05

#93: dobronamernik -

Jos nesto, vi rugate da su svi gluvi neobrazovani. To je zasluga Saveza gluvih i nagluvih Srbije koja je osnivana davne 1945 godine i nikada nije vrsila kontrolu nivoa obrazovanja u svim skolama ostecene sluhom-nagluve a to je njihova obaveza da se bore za bolju edukaciju svih skola u Srbiji (ima 7 skola). A Savez gluvih i nagluvih Srbije nije uspostavila saradnju sa nekom skandinavskom zemljom oko projekta za edukaciju. SGNS je toliko pasivan da radi po starom sistemu jer im tako odgovara na stetu svih gluvih u Srbiji. Ja sam pokrenuo nevladinu organizaciju kako bih dokazao da gluvi mogu da urade a to je Savezu bio trn u oku jer ne zeli zdravu konkurenciju. Ja sam clan I.O. GOGB koji je legalno izabran na skupstini GOGB-a i predsednik KUDG Radivoj Popovic. Otac sam dvoje male devojcice i imam dobar posao u stranoj firmi na Novom Beogradu. Ma imam sve sto mi treba u zivotu! Ja sam samo za reformu SGNS i da ovi ljudi poput Mice Jovanovica i Radoja Kujovica posle 16 godina rada u prazno vreme je da se povuku sa funkcija i da prepustaju mladjim ljudima a to ja sigurno necu biti. ZIVELA REFORMA SGNS!