Za reformu Saveza gluvih i nagluvih Srbije (SGNS)

Petokolonaš

/ #96 Re:

2013-03-28 21:50

#76: POZDRAV -

U potpunosti podržavam reformu. Međutim, da bi došlo do promena, potreban je mukotrpan rad. Da krenem od početka, nemam ništa lično protiv Miće, ali sam apsolutno za to da on ode sa mesta predsednika SGNS. Em što spava po Evropi, em što ne razume ISL, ne učestvuje kvalitetno i podrobno na raspravama i debatama... svako normalan bi pomislio da kod nas nema kvalitetnih i obrazovanih ljudi. Bolje je da se Mića posveti samo jednoj stvari, pošto koliko znam sedi na čak četiri stolice: 1.predsednik SGNS, 2. predsednik odbora SGN Niš, 3. potpredsednik Sportskog saveza 4. neka visoka funkcija za socijalna pitanja (ne pamtim tačno koja)... što je stvarno previše! Ako bi se neko zapitao zašto je tako - jedini razlog su dnevnice od 1.700,00 din. i naravno troškovi putovanja.. Nema tu priče o dobrovoljnom radu.. jer je sve podređeno interesu. Takođe, trebalo bi da se izmeni statut da i gen.sekretar i ostali budu isključivo gluve ili nagluve osobe, kao i tehnički sekretari.. smešno je i tužno koliko čujućih ljudi radi za stalno u ulici Vuka Karadžića. Nijedan! Treba napraviti grupu ljudi okupljenu oko jednog kandidata, čoveka sa autoritetom, istaći program.. pa po celoj Srbiji gde su opštinske organizacije iznositi svoj program i tražiti podršku, tek onda možemo da smenimo Miću i njegovu ekipu kada budu sledeći izbori. Biće to teško, jer niko neće nikom da se zameri, svi čuvaju svoj posao i svoju guzicu..

Gluvi više neće da budu budale i da čujući upravljaju njihovim životima. Neka se dostojanstveno povuku.


Definitivno mislim da Dušan, Mihajlo i ostali ne ispunjavaju kriterijume za predsednika ili neku višu funkciju. To znači da ja jesam faktički za promene, ali da dovedemo mladje, sposobnije, ima gluvih školovanih kadrova po Srbiji, treba ih naći. Niko nije Bogom dan, pa da vodi savez 15-20-25 godina.. nije im to otac ostavio. Čak SGNS može da izgubi legitimitet ukoliko se bude nehajno i diktatorski ponašao.

 

Ja sam gluv, lepo pišem jer sam školovan. Ali problem je što oni misle da su većina gluvih glupi, nepismeni, neškolovani, retardirani i podložni manipulaciji. Zbog takvih kao oni, mladi kao što je recimo Bojana Pavlović, ne mogu doći do izražaja.. oni su tu samo da te potapšu po ramenu.