Бесплатан превоз студентима у ГСП-у

Studentkinja

/ #403 Neljudi u plavom.

2013-06-24 17:37

Ja sam jedna od onih koja je do skoro redovno kupovala markicu. Medjutim, NE PADA MI NA PAMET VIŠE.
Evo i zašto: Sedim u 16-ici sa svojom uredno otkucanom kartom, ispred mene sedi baba od jedno 70 leta, a na sredini autobusa par momaka koje evidentno zabole ona stvar i za bus plus, i za kontrolore i za stanje u državi. Ulazi kontrola, kur*evita gospodja u plavoj majici, traži redom karte, momke samo pogleda, ne traži im ništa, dolazi do babe ispred mene. Baba nosi cegere, zagubila penzionersku negde u njima, traži jadna, prevrće, a kontrolorka, sumanuta Djilasova spodoba, urla na babu iz sveg glasa, preti izbacivanjem iz autobusa da citiram ''naglavačke'', jadna baba samo što se nije rasplakala. Ljudi su negodovali, a umišljena predstavnica zakona još više besnela. Dodje do mene-nije mi palo na pamet da joj pokažem kartu. Nastavlja sa mnom kao sa babom. Kad sam je pitala zašto je momke zaobišla, i po kom kriterijumu bira kome će napisati kaznu a kome ne, odgovorila je : ''Oni mogu da ugroze moju bezbednost''. Pa mačko, mogu i ja da ti ugrozim bezbednost. Da ti zavalim šamarčinu preko te djubrave face, da jednom zauvek naučiš osnove ponašanja. Od tad je prošlo 3 meseca, ne kupujem kartu, niti ću je ikad više kupiti, pa šta bude, nek bude. Čast izuzecima, ali žene kontrolori su uglavnom ološ. Utripovale su da mogu da se ponašaju kako žele, samo zato što se nadaju da niko neće ženu udariti. Kad ste takvi ološi, nastavite da se nadate.