Podrska Sasku


Gost

/ #3503 Sasko Bogeski

2013-07-02 13:10

Samo u vasljivoj zemlji, kao sto je nasa, mogu da pritvore coveka i drze ga u zatvoru samo zato sto je branio svoju porodicu, sebe i svoj posed od uljeza koji je upao da ih pljacka i povredi. Mesec dana nakon upada u Saskov stan tamo u Beogradu upao je covek bakici od 90 godina, koju licno poznajem i kod koje odlazim svakoga dana od svoje desete godine, ovde u Nisu...Covek lepo preskocio ogradu njene terase, skinuo mrezicu za komarce, i ispreturao i izbacio sve iz njenih zidnih plakara i ormara, otvorio svaku fijoku dok je ona gledala u dnevnoj sobi film, da bi se na kraju kada je posla na spavanje i otvorila vrata svoje spavace sobe, u kojoj je drznik operisao mrtav hladan, nasao oci u oci sa bakicom, koja je na svu srecu bila smirena i mrtva hladna. Na pitanje ko je , sta trazi i da li zeli da mu pozove policiju, pogledao je i izasao kroz prozor, a zatim skocio sa ograde terase. Sto je jos gore sve se desavalo u relativno ranim vecernjim satima. Da je kojim slucajem povredila drznika verovatno bi i ovu devedesetogodisnju staricu vajna policija privela i zatvorila. Kada sam sutradan inspektorima, koji su na moju molbu dosli da provere da li ima slucajno otisaka, rekla da spavam sa sekirom ispod kreveta i ogromim kasapskim nozem ispod jastuka, rekli su mi da ni slucajno iste ne upotrebim, jer cu imati probleme iste prirode kao i Sasko Bogeski....Hehehe! Divno! Fantasticno!Da ne moze covek da se brani u svojoj rodjenoj kuci od uljeza, lopurdi, secikesa, silovatelja i siledzija. Ma daj, narode, dignimo svoj glas! Ne dozvolimo da nam sudstvo, izakon, policija, i kriminalci ovo rade! Ne dozvolimo da Sasko Bogeski ni kriv ni duzan bude osudjen.
Srdacni pozdravi Sasku Bogeskom i njegovoj porodici i svim postenim i dobrim ljudima u ovoj siznutoj zemlji (ako se ovo uopste moze nazvati zemljom)
P.S. Svako dobro i cuvajte se!

Svetlana Popovic