Spasimo viševekovni hrast!

arhitekta

/ #52 Re: Ko je kriv?

2013-07-04 10:12

#48: Voja - Ko je kriv?

Da, sigurno je bio javni uvid, i sigurno je to objavljeno u nekom glasilu, ali koliko su obicni ljudi zaista obavesteni o tome i koliko znaju o tome kako tece ta procedura? Zato ovo jeste propust Zavoda za zastitu prirode. Za kafanu mora da stoji da je previdjeno rusenje. Tj taj objekat je bio naznacen u projektu. Da li je u projektu obelezen sest stotina godina stari hrast koji mora da bude uklonjen? O tome nema ni govora. Projektanti naravno nisu krivi, mada bi trebalo da izlaze na teren i obidju lokaciju na kojoj nesto projektuju. Odgovornost je na Zavodu koji ocigledno nije izasao na teren. Ne mogu se iz kancelarije izdavati uslovi na pamet!  Kako je moguce da jedan od najstarijih hrastova u Srbiji ne bude zasticen? E zbog toga su se mestani pobunili tek kada je put dosao do hrasta.  Ovde je sada problem Vucica koji daje izjave kao da je on Zavod za zastitu prirode. Ja ne znam koju ulogu ce  taj covek do kraja mandata da preuzme! U sve se covek razume i o svemu ON presudjuje.   Za sve postoji resenje. Za mene je taj hrast jednako vazan kao i spomenik kulture, jer on to donekle i jeste. Ljudi ne  seku obicno drvo kada grade kucu, a ne takav hrast...I jos nesto. Ja kao inzenjer arhitekture pre nego sto pocnem nesto da projektujem obavezno prvo izadjem na teren i ne trebaju mi uslovi Zavoda da zastitim neko drvo. A ovo drvo nemoguce da projektanti CIP-a nisu primetili, ako su uopste izlazili na teren. To je vec stvar profesionalnosti i odgovornosti za posao koji radis. Oni nisu ukazali na to jer ih bas briga ili jednostavno nisu znali.