Spasimo viševekovni hrast!

Spasimo viševekovni hrast! / Saopštenja / Saopštenje br. 2 / Komentari


Gost

#51

2013-07-04 09:26

A što ne može i put i hrast? Neka pita neko Vučića. Tolika bahatost prema svemu to je nečuveno. Moj otac je sagradio kuću pre 15-20 godina i to baš na trasi auto puta Niš-Pirot - koridor 10, prilikom procene vrednosti kuće advokati Srbija puta na pitanje "Jeste li vi uopšte videli kuću o kojoj govorite?" advokat bahato odgovara "NISAM I NE ZANIMA ME DA JE GLEDAM!!!"
E isto tako se svi ponašaju - BAHATO.

Treba ustati protiv bahate birokratije i vlasti. Zaštitimo prirodne vrednosti i ostavimo nešto da i naša deca vide, ne dozvolimo da sve unište i rasprodaju. OTPOR - BRANIMO KAO ŠTO SU U TURSKOJ BRANILI PARK.
arhitekta

#52 Re: Ko je kriv?

2013-07-04 10:12

#48: Voja - Ko je kriv?

Da, sigurno je bio javni uvid, i sigurno je to objavljeno u nekom glasilu, ali koliko su obicni ljudi zaista obavesteni o tome i koliko znaju o tome kako tece ta procedura? Zato ovo jeste propust Zavoda za zastitu prirode. Za kafanu mora da stoji da je previdjeno rusenje. Tj taj objekat je bio naznacen u projektu. Da li je u projektu obelezen sest stotina godina stari hrast koji mora da bude uklonjen? O tome nema ni govora. Projektanti naravno nisu krivi, mada bi trebalo da izlaze na teren i obidju lokaciju na kojoj nesto projektuju. Odgovornost je na Zavodu koji ocigledno nije izasao na teren. Ne mogu se iz kancelarije izdavati uslovi na pamet!  Kako je moguce da jedan od najstarijih hrastova u Srbiji ne bude zasticen? E zbog toga su se mestani pobunili tek kada je put dosao do hrasta.  Ovde je sada problem Vucica koji daje izjave kao da je on Zavod za zastitu prirode. Ja ne znam koju ulogu ce  taj covek do kraja mandata da preuzme! U sve se covek razume i o svemu ON presudjuje.   Za sve postoji resenje. Za mene je taj hrast jednako vazan kao i spomenik kulture, jer on to donekle i jeste. Ljudi ne  seku obicno drvo kada grade kucu, a ne takav hrast...I jos nesto. Ja kao inzenjer arhitekture pre nego sto pocnem nesto da projektujem obavezno prvo izadjem na teren i ne trebaju mi uslovi Zavoda da zastitim neko drvo. A ovo drvo nemoguce da projektanti CIP-a nisu primetili, ako su uopste izlazili na teren. To je vec stvar profesionalnosti i odgovornosti za posao koji radis. Oni nisu ukazali na to jer ih bas briga ili jednostavno nisu znali.


Gost

#53

2013-07-04 10:27

Na zalost, svima je ocigledno kako funkcionise ovaj sistem vladavine svuda u svetu ,kao i kod nas.Navodno se sve radi u ime naroda , za njegovu korist i dobro, a kada narod iznese neko svoje misljenje ili se usprotivi necem sto uvidja da je lose ,onda narod kao da ne postoji , u pitanju su samo visi interesi!! Ocigledno je bez obzira koliko god covek bio obrazovan ,i zavrsio neznam kakve skole, ako nema srce i empatiju prema svojim bliznjima , i svojoj okolini ,ako nema sirinu uma za zivotne stvari koje se ne uce po skolama, onda mu nista ne vrede te diplome,niti titule!
Posto su ljudi iz vlade samo obicni smrtnici ,skloni greskama kao i svi mi , onda im treba oprostiti,ali im ne dozvoliti da upravljaju nasim umovima,i ovom Bozijom planetom, na kojoj smo svi mi samo podstanari!!
Zelim Vam od srca da uspete u vasoj nameri, i da Vas dragi Bog nagradi za vas trud i borbu za njegovu kreaciju ,koju je nama dao da upravljamo njome za sveopstu korist svih zivih bica na njoj!!
Svako dobro!Marina.

Gost

#54

2013-07-04 10:33

Grozim se tako bahatih izjava političara, zastrašujuće nesagledavanje stvarnosti!Zar ljudi ne mogu imati hrast i auto-put?!

Gost

#55

2013-07-04 10:56

Aleksandar Vucic se ponasa osiono i bahato i nista u ovoj zemlji mu nije sveto.On samo vidi pare i nacin kako ce sto vise da se obogati i to vec godinu dana i radi ,mnogo bolje nego iko drugi pre njega.Mrznja koju gaji prema ovoj zemlji i narodu je neverovatna.Seca Starog hrasta je samo jedno i nizu nedela koja ovaj covek priprema prema ovom narodu i drzavi.Vlast treba da osluskuje sta misli narod i da ga prestavljakroz svoje delovanje u zemlji i inostranstvu.To je sve ono sto Vucic sada ne cini-NAPROTIV.Kada se vlast odrodi od naroda,kao sto je sad slucaj...kada narod zacuti...a oni to ne shvataju da se upravo desava...onda se zna sta sledi!

Gost

#56

2013-07-04 10:57

Mislim da se treba obratiti ministru kulture i ministarsvu za ekologiju

Gost

#57

2013-07-04 11:47

POTPUNO SE SLAZEM SANAVODIMA LICHNO NISAM PROCHITAO VUCHICEVU IZJAVU ALI NEKA HRAST OSTANE ON JE STARIJI OD NAS . CIVILIZACISKI JE NE DAVATI TAKVE IZJAVE JEDNO DRUSHTVO NE POCHIVA NA VOLJI POJEDINE GRUPACIJE KOJA SE PRESVUKLA I RADI I RESHAVA PROBLEME UZ POMOC I PO NAREDBI EU SILA SHTO JE LOGICHNO. ZASHTITOM HRASTA GRADJANI DAJU JOSH JEDAN SIGNAL EVROPI KOLIKO SMO JOJ BLIZU A NE DIVLJACI. KOJI KORIDORI I KOJI PUTEVI SU DO SAD ZBLIZILI NARODE AKCIJE JESU. HRVATI UDJU U EVROPU I NAPRAVE HAOS PA SPREMALI STE SE OSAM GODINA . NEKA VOOLIM SHTO SU USHLI ZATO SHTO SMO MI GORI ALI UCHIMO SE NA PRIM ERU LUDJIH OD NAS I ISPRAVIMO I DOKAZIMO NASHE VREDNOSTI. LEZILEBOVICI U SKUPSHTINI NE RADE A PRIMAJU PLATU. METUZALEM MRKONJIC KROJI BUDUCNOST MLADIH MINISTAR OBRADOVIC LUPETA SKLANJAJTE SE I OSTAVITE HRAST PERA GRABLJIC VOZDOVAC BEOGRAD NIKOLE DJURKOVICA 46

Gost

#58

2013-07-04 12:00

Ni sa ovima na vlasti nam neće biti ništa bolje.
Nažalost, stvarno su svi isti, samo nose različite maske.

Gost

#59

2013-07-04 12:23

Neverujem da je Vučic tako misli,verovatno mu je ko zna kako servirano pa ljudi shvatite koliko čovek ima problema , verovatno mu je u svom ovom Srpskom ludilu neko pomenuo hrast.Pomoćiće on da se sve ovo lepo završi i da hrast ostane gde i jeste.

Gost

#60

2013-07-04 12:34

Став који изражава Александар Вучић је став варварина-скоројевића који је у сусштини еманација паланачког духа. Јадник који невешто рукује појмовима које суштински не разуме. То је највероватније последица несистематског читања литературе што за последицу може да има, а у овом случају изгледа се дешава управо то, да говорник самог себе напада и осликава говорећи о другим! Малограђанин на челу борбе против паланачког духа. Као и творац синтагме у коју се као у мантру куну агресивни мањинци на политичкој маргини Србије. Ко о чему Вучић и свему: Вучићи да ли сте после Вебера узели да прочитате Фрејзера? Не верејуме! Г.Марић

Gost

#61

2013-07-04 12:55

Vuk dlaku menja...

Gost

#62

2013-07-04 13:31

Ako težimo istini to ne mora uvek u svakom komentaru da znači da se napiše da se ona rađa samo u EU. Sunce pripada svim narodima ove planete istina takođe. Ne treba biti jednogran ili jednostran već višegran kao istina koja ne voli uopštavanja.

Gost

#63

2013-07-04 14:55

ne treba meni njegovo izvinjenje samo da taki nestanu s lica zemlje sto pre to bolje lagano to zelim i to je sve

Gost

#64

2013-07-04 15:13

Apsolutno. I ovo saopštenje potpisujem
Alek hrast gerilac

#65 Re: Ko je kriv?

2013-07-04 15:59

#48: Voja - Ko je kriv?

Pitalo se i za hrast i za skolu, za celo turisticko mesto Savinac, za kulturno istorijsko mesto Takovo jos u januaru 2012 god dok je sve bilo u fazi planiranja i od mestana Savinca

http://www.kurir-info.rs/mestani-savinca-zahtevaju-pomeranje-auto-puta-clanak-516800

a pitanje je bilo pokrenuto od strane odbornika kako u gradskoj skupstini, tako i licno tadasnjem ministru za infrastrukturu i tadasnjem predsedniku republike jos u januaru 2011

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/228817/Odbornik-trazi-promenu-trase-buduceg-autoputa

Pokusaj da se se krivica ponovo svede na gradjane ili na samo jednu drzavnu instituciju je nista drugo nego pokusaj manipulacije...odgovornih je mnogo i narod koji je ustao za hrast zeli da se raskrinka sve...HRAST JE ISTINA


Gost

#66

2013-07-04 17:35

Ja sam mislio da gori od poslih ne mogu da budu, ali ovaj me razuveruje. Dokle cemo da slusamo ovo braco? Koliko jos vremena da im damo?!

Gost

#67

2013-07-04 17:57

само нам је неуништен остао део природе, историје и духовности овог народа али изгледа да су политичке структуре ове лепе земље добиле налог да и то сатру и тиме задају завршни ударац свима нама.Предлажем да Вучић својеручно изврши егзекуцију над овим храстом а у присуству своје породице .То им је једини начин да уђу у историју Србије.
Inspektor Kalahan

#68 Re: Ko je kriv?

2013-07-04 18:12

TIPIČNO KOMPARTIJSKO I SALONSKO RAZMIŠLjANjE KOJE PODRAZUMEVA ODSUSTVO SVAKE ODGOVORNOSTI PROJEKTANTA, KOJI MORA DA IZAĐE NA TEREN I PREGLEDA SVOJU ISPROJEKTOVANU TRASU


Gost

#69

2013-07-04 18:26

MOŽDA GA JE SAVETOVAO BEOGRADSKI DRVOSEK - ON ZNA KAKO SE TO RADI U IME "VIŠIH", PARDON, LIČNIH INTERESA.

Gost

#70

2013-07-04 20:51

Izjava gospodina Vučića je u okvirima naše kulture i verovanja (nažalost) da je život pomenutog hrasta beznaćajan kao što je u islamskom svetu život žene beznačajan (kamenovanje ili bičevanje žena).

Gost

#71

2013-07-05 07:43

Gospodine Vučiću,

Da će nas bar taj autoput odvesti negde, pa i da se busate za isti. Da bar većina ima bezbedno vozilo, dovoljno novca da ga održava, da putuje, pa i da nam bude stalo do autoputa.
Nemojte praviti autoput kao sve do sada, lepo Vas molim! Ako bude funkcionalan kao most na Adi, onda je pametnije sačuvati hrast. Uostalom, zbog takvih stavova da se ne čuva ništa tradicionalno, vredno, staro, smo tu gde smo, u ćorsokaku 21.veka!

Gost

#72

2013-07-05 08:17

projektanti rade napamet, bez dovoljno uvida u teren, uglavnom kabinetcki, iz biroa.
navikli su iz prethodnih nedemokratskih sistema da je njihova poslednja i da ne treba postovati glas gradjana. politicari, a narocito struka koja je u sluzbi politike mora da nauci da servisira gradjane i njihihove potrebe. aleksandra

Gost

#73

2013-07-05 12:21

Zasto ne upitate Kanadjane kako bi oni bili srecni da imaju vise istoriskih dobara, i kako bi resili slucaj sa autoputem, starim hrastom, starom skolom, jos starijom crkvom....To je primer jedne moderne i napredne drzave, da li bi oni sve to unistili zarad parceta puta?? Ne treba se stideti za trazenje saveta, ali se i te kako treba stideti stava da samo jedan covek trba da donosi odluke nasupot misljenju vecine.
davno zaboravljeni gorani Srbije

#74

2013-07-05 12:22

Zasto ne upitate Kanadjane kako bi oni bili srecni da imaju vise istoriskih dobara, i kako bi resili slucaj sa autoputem, starim hrastom, starom skolom, jos starijom crkvom....To je primer jedne moderne i napredne drzave, da li bi oni sve to unistili zarad parceta puta?? Ne treba se stideti za trazenje saveta, ali se i te kako treba stideti stava da samo jedan covek trba da donosi odluke nasupot misljenju vecine.

Gost

#75

2013-07-05 20:14

I... sta kaze.... Milioni su dati za nacrt tog auto-puta i on mora da ide preko dela gde je hrast...
Jadni smo mi i cemerni s ovakvima...
Rodjena sam u Beogradu, ne smatram sebe losim covekom, ali OVI izvlace sve najgore iz mene!