Spasimo viševekovni hrast!


Gost

/ #761

2013-07-10 03:30

Дневник ( ненадани ), понедељак 08.07.13. Други српски устанак је подигнут под ХРАСТОМ. Ето вас, ето мене, ето нама Србије!
ХРАСТ је иначе најважнији старословенски симбол. Многи дрвени идоли израђени су од ХРАСТОВОГ дрвета, а и света ватра ложила се ХРАСТОВИМ дрветом. Многим Словенима позната је и легенда која каже да је у шупљини дебла старог ХРАСТА скривено оно што највише желимо. Ово веровање је временом прерасло у легенду да се у најстаријим ХРАСТОВИМА често крију велика блага.
На ободима хришћанства ( овде ) развило се богумилство – патаренство. Племенске и верске саборе обављали су под ХРАСТОМ!
Веле да виле чувари шуме живе под ХРАСТОМ.
И вештице су наге око ХРАСТА играле!
Заклињали су се наши преци ХРАСТУ на истину. Тако је било. Јер да бежимо од тога? Ми смо као и сви из паганства никли.
И Свети Сава се одмарао под ХРАСТОМ који је од тада вечно зелен!
Имамо и ми ХРАСТ најстарији у овом делу Ојропе. Можда и у Ојропи. И хоће да га посеку због пута који им служи за прање пара.
Мора туда или нигде.
Ми гавранови често једемо жир. Богом дано. Што нам испадне из кљуна поједу свиње. То је у реду. Али ко би могао да рачуна са тим да ће прасићи постати премијери. И да ће се жира одрећи. Веле, смета тунел. КОЈИ БРЕ ТУНЕЛ КАД ТУ НЕМА СТЕНЕ! Па како прасе да лаже као пас?
Кад смо код џукаца, јавио се вечерас и Herr wUÇKo звани Wolf. Реинкарнација и духовни син Max-a Weber-a. Каже како смо ми чудни и примитивни што не дамо да се сече. Споменуо милион евара. И да ће он значајно да нас промени. Он који је заслужио да буде ПРВИ подпреседник јер постоје други, трећи и педесет пети. А он би то могао да буде и на Исланду, него нам је учинио част... Ма мајке ти!!!
И тако је ХРАСТ, по ко зна који пут постао симбол српског отпора. НЕ ДАМО ХРАСТ! Сви у борбу за ХРАСТ!!!
У Немецкој то неби могли!
Хајде да видимо од чега смо направљени!!!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485803234841860&set=a.485802951508555.1073741845.100002365622984&type=3&theater