Peticija protiv nove male mature

Sweeney Todd

/ #5 Losa ideja

2013-09-08 18:44

Secam se svoje male mature i to da sam u zbirku iz matematik tek zavirio i bilo je dovoljno da dobro uradim test, dok sam srpski jezik i knjizevnost spremao citavo polugodiste. Problem je bio u tome sto sam predhodno imao jako losu nastavu iz srpskog i gotovo svake godine novog predavaca koji su, nasuprot profesorki matematike, imali problem da drze paznju djaka i izlazu gradivo na jasan i zanimljiv nacin. Uprkos sitemu nemaju svi djaci ni priblizno jednak kvalitet nastave, a ocekivani standard za prijemni je isti za sve. Po meni je to vazniji problem, jer kako ocekivati da neko ko nema dobre predavace iz svih ovih silnih premeta polozi ista? Tako sto ce roditelj da bankrotira za privatno pripremanje deteta, i tako sto ce to dete da propusti 8. razred pokusavajuci da nadoknadi ono sto je trebao da svlada do tada da se skolovalo u normalnim uslovimaa? Ako hocete reformu uvedite testove za predavace, modernizaciju nastave i udzbenika. Kompletan sistem treba da se menja, a ne njegov najmanje bitan element. 
Jos gora situacija je u srednjim skolama.