Protiv izručenja male Ree ocu


Gost

/ #104

2013-10-16 23:30

Bilo bi lepo da i Drzava Srbija konacno stane iza svojih gradjana(u ovom slicaju majke Natase i cerke Ree).Ovo je uzasno nepravedan i surov cin prema jednoj porodici.Majka sam,imam devojcicu od 9 ipo godina sa Crnogorcem,razvedeni smo ,ali on ne izvrsava svoje obaveze(niti je vidja,niti joj daje alimentaciju)Sada ga teretim preko Ministarstva Finansija...Tezak je to put,niko mi ne pomaze.Od Drzave Srbije nisam dobila nikakvu podrsku.Moje Srbije!!!Rodjena sam i zivim u Beogradu,otac mi je Beogradjanin,deda,pa cak i pradeda...Otac mi zivi u "svojoj ulici"kako on voli da se nasali,jer ulica je dobila naziv,po njegovom stricu koji je bio ratni heroj)!!!Od moje Srbije nemam bas nikakvu pomoc sem sto su mi besplatno napisali PRVI dopis koji su i poslali.Posle toga nista vise.Mom bivsem suprugu,ne znam ko pomaze ali proces se toliko odugovlacio sve dok na kraju nisam dobila poziv da JA idem u Sud u Kotor i ostavim moju maloletnu devojcicu 2 dana SAMU KUCI da bih ja ispunila sudski zahtev da dodjem na glavnu raspravu.Znaci-ako zelim alimentaciju(koja je mom detetu zakonski pripala)ja moram da platim put ,ostavim dete na dva dana u Beogradu,predjem 500 i nesto km i kao majka lavovski da se borim u stranoj zemlji za svoja prava,protiv coveka (cija je duznost i obaveza da daje izdrzavanje)koji ima da predje citava 2km do Suda !!!....Tako isto i u ovom slucaju koliko sam upucena Hrvatski sud je na njegovoj(ocevoj) strani !!! Znaci nase bivse republike MOGU I STITE SVOJE GRADJANE,stoje iza njihovih necasnih postupaka,a sta je sa gradjanima Srbije?!Ko ce nas da zastiti?!!I kada?!!Kako ce Natasa da se izbori sama protiv odluke Hrvatskog suda ,ako joj u tome ne pomogne njena Srbija?Da li je potrebno da se desavaju ovakve tragedije?Da li je moguce da ce Srbija dozvoliti da izgubi jednog clana,tj. da ce tek tako da prepuste maloletnu devojcicu jednom nesavesnom ocu koji se nije udostojio ni da je obidje,a kamoli nesto vise od toga,a da pri tom ne zanemarimo ni cinjenicu da doticni nije ostavljen iz hira vec je mlada zena pobegla od nasilja!!!Da li nekom ko je u stanju ikoga da zlostavlja(makar to bila i zivotinja,a ovde se radi oljudima-ne o zivotinjama)treba dati dete na staranje?Kakvo ce detinjstvo biti tom detetu ako bude rasla bez majcinske ljubavi pored nekog nasilnika koji se vodi kao njen bioloski otac...I to je sve-BIOLOSKI NA PAPIRU,nista vise od toga,niti ce ikada biti.
SRBIJO, OTVORIMO OCI !!!SUPROTSTAVIMO SE SVI ZAJEDNO OVOM GNUSNOM CINU.Ako nas sada pregaze njihovom odlukom nikada vise nikoga necemo moci zastititi u ovoj zemlji!!!