Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

/ #341 Re: Re: Re:

2013-12-17 10:21

#337: - Re: Re:

Bravo! O tome sam pisala na prethodnoj strani u vezi Rakica, bas mi je ta situacija bila na umu, kao primer kada nije odreagovao, a meni to govori da je dosta selektivan i da je ta f-ja pomalo zamazivanje ociju, pa sve i da je ovo nase, goruce pitanje u njegovoj nadleznosti pitanje je da li bi hteo nesto da ucini-licno mislim da jeste, jer se ovde ipak radi o studentima, te njihovom pravu da zavrse studije po Zakonu (uslovima, pravilima i nacinima koji se njime predvidjaju) koji je vazio u vreme upisa, a generalno je vrlo problematicno uslovljavati/ogranicavati pravo da se obrazujemo te menjati pravila u toku igre, posebno ako se ima u vidu koliko nas ima;  inace, i uvodjenje obnove apsolventskog je za osnov imalo potpuno isti clan (123), samo poslednji stav koji su oni protumacili kao razlog da primene novi statut na one upisane pre 2006 (da se gubi satus studenta ako se ne upise godina, kako stoji u Statutu), iako on moze da znaci i samo proklamovanje prava da se studije nakon navedenog roka za zavrsetak "po starom",  nastave po Bolonjskom sistemu, odnosno da se student moze, po zelji, i pre tog roka prebaciti na Bolonju-pa ako je u tom slucaju bilo mesta za angazovanje Rakica, moze ga biti i u ovome, jer je i u navedenom primeru od pre godinu dana prakticno otpocela primena novog Zakona i novog Statuta fakulteta, po meni prilicno "nezakonito" ili u najmanju ruku diskutabilno.

I slazem se sa tobom da nema sta da se prigovori upravi (nemerno malim slovima:)) jer su kao i obicno, onako "podmuklo", izdali saopstenje u kome nas samo obavestavaju o rokovima za zavrsetak studija po starom programu i mogucnostima, bez preciziranja do kada se moze podneti zahtev, pa im se prakticno nema sta zameriti ...Ipak, onako neformalno, nema sumnje da se ovim zeli izvrsiti pritisak, blagi (a zna se da se kod nas studenti odmah spreme da udovolje njihovim zahtevima, bez razmisljanja), ali jasna je namera; no, kako nedostaje onaj glavni deo (nekakav rok za podnosenje zahteva) mozemo samo da gledamo...