Podrzite protest osoba sa invaliditetom 5 marta 2014


Gost

/ #45 Re:

2014-02-10 21:29

#11: MAMA - Podrzavam da se prizna Status roditelj negovatelj , za ovu inicijativu skupljeno je 61 000 potpisa ali drzava je skoro kategoricki rekla da za ovo nema novca , samo da napomenem da predlog nikada nije usao u skupstinsku proceduru na pravi nacin . Ovo je goruce pitanje za roditelje dece sa invaliditetom , jer mnogo dece moraju imati 24 sata nadzor u svakom pogledu , tako da roditelji moraju napustati posao a napustanjem posla automatski se ide u neki vid socijalne ugrozenosti , mora se traziti da se visina primanja za roditelja negovatelja izjednaci sa primanjima negovatelja i naravno TNP ostaju , ja mislim da organizator protesta ima taj predlog zakona u kome sve lepo pise . I jos jedno goruce pitanje je - STA CE BITI SA MOJIM DETETOM POSLE MENE ? To je isto jako bitno jer vecina dece nece moci sama nakon nase smrti , sto znaci raditi na tome da se oformljavaju male kucne zajednice kojebi imale od 6- 8 korisnika jer to je najprirodnije , raditi na zatvaranju institucija , to je dugotrajan posao ali mora se sa njim odmah poceti raditi jer Srbija je vec puna odraslih osoba sa invaliditetom a nemaju gde , situacija je vise nego alarmantna .