Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

aleksija

/ #3742 Re:

2014-02-17 14:00

#1: -

Da, recimo na Medicinskom Fakultetu u Beogradu su ove godine ukinuli februarski rok apsolventima, a tamo se svaki ispit 3 puta polaze: pismeni, prakticni, pa usmeni. Uz to testovi vaze rok - dva,  a ako se padne test ili prakticni, onda se ne moze na usmeni, pa sve ispocetka.

Takodje, tacno je odredjeno kojim redosledom ispiti moraju da se polazu i student podleze disciplinskoj odgovornosti ako recimo nauci neki ispit, polozi ga a nije polozio ispit koji je po statutu fakulteta na redu pre ovog drugog ispita. I tako se desi da zbog profesora koji nece da izadju u susret i sl. stvari, student ostane "zabagovan" mesecima na ispitu, bez mogucnosti da se pomakne.

Tako da su ovde studije vrlo lose organizovane, a nije retkost da dobijete na testu i prakticnom 9 ili 10, a da po profesoru niste naucili ni za prolaz...vrlo, vrlo tesko.

No, na sve smo se navikli i trpimo, nema veze, mozda je to neka vrsta celicenja, mi zaista zelimo da zavrsimo fakultet pod kojim god pravilima i zato bi bilo znacajno produziti rok.

Shvatam ja i da Ministarstvo Prosvete ne moze da "pohvata" kako koji fakultet funkcionise i kakva su pravila, mislim da bi nam mnogo vise pomogli nekim uredbama da znaju.

Stvarno verujem da bi nam pomogli.