Maksimalna kazna predvidjena zakonom za trovaca iz Surcina


Gost

/ #289

2014-04-16 11:01

Ovakvo svirepo i hladnokrvno ubistvo neduzne, druzeljubive i zdrave zivotinje (koja je uz to jos i vlasnicka) ne ostavlja mjesta nikakvim izgovorima. Upotrijebiti kombinaciju visoko toksicnih materija i ubiti na "pravdi Boga", predivnog, mladog psa na nacin da se pas prakticno ugusi (pluca su ostala bez zraka prema obdukcionom nalazu), to moze samo poremeceni psihopat opasan po okolinu - i ne samo zivotinje nego i ljude. Osim maksimalne kazne treba ga javno obiljeziti tako da ga svi prepoznaju i nakon sto "odsluzi" tu kaznu i ne dati mu nikakvu mogucnost da se brani niti da mu se kazna skracuje. Treba biti izlozen javnoj sramoti i osudi, kao i svi ostali koji su u stanju muciti i ubijati neduzne zivotinje -- potpuno ovisne o nama. Uzasno mi je ubistvo bilo koje zivotinje, ali psi su po mom misljenju zaista najbolji covjekovi prijatelji i to me frapira -- tu nema milosti za pocinitelje. Na zalost, kaznjavanje tih monstruma zrtvama nista ne znaci, ali barem postoji nada da ce strozijim sankcijama i njiovom primjenom ti bijedni izgovori za ljudsku rasu prestati raditi takve stvari. Mali moj, vidjela sam te jednom i shvatila kakav divan pas si bio. Zelim ti mir i spokoj u vjecnim prostranstvima daleko od nakaza dunjaluckih. A nadam se da zaista postoji ono jedno divno mjesto, na drugom kraju Duginog mosta gdje nema boli, straha i neprijatelja. I nadam se da se vidimo tamo <3