Ukinimo prijemni za fakultete 2014/15.

ja

/ #63

2014-05-20 10:35

Evo ovako,ja iz skole nosim 39,8 poena,spremam se privatno za prijemni jos od septembra i ucim svaki dan. Znaci niti se vadim na prijemni,niti na ocene jer pokusavam da budem sto vise spremna,upisujem medicinu. Jedina ocena koja mi je bila "poklonjena" je bila ocena iz fizike,za koju sam ponovo morala da ucim 6 oblasti,prosle godine. Kod moje drugarice na spremanju na fakultetu,90% dece je iz obrenovca,sapca itd. I da,bilo bi mi zao za novac i za izgubljeno vreme koje sam provela uceci ali ako cemo na taj nacin da pomognemo deci koja su ostala bez krova nad glavom a kamoli bez knjiga,kazem da treba da se ukine prijemni ili eventualno da se napravi neki kompromis. Mozda da se prosire liste,da se smanji kriterijum itd. I dacu vam samo jos jedan primer- jedna devojka je prosle godine upisivala fax i spremala se isto preko cele godine i bila je dobra u skoli i jednostavno je uhvatila trema,stao joj je mozak i nije nista uradila,tako da taj jedan dan prijemnog ne mora da bude pokazatelj naseg rada i truda.