Da se Petra vrati njenoj mami Ivani


Gost

/ #149

2014-06-20 10:03

Draga Ivana,budi jaka, izdrži i ono što misliš da ne možeš. Imam slična iskustva i mogu da pretpostavim koliko boli kad te sistem "melje" a onda govore o interesu deteta. I u drugim zemljama se događaju katastrofalne stvari.Kao da je postala neka moda, da se umanjuje značaj majke i značaj same činjenice, da su majka i dete povezani  jos od prvog trenutka. Dete raste u majci, devet meseci, i neprirodno je i nenormalno ignorisati tu vezu. Zakoni o porodicu su na žalost, u praksi doneli više štete nego koristi, jer su frustriranim ljudima, ženomrscima i nerealizovanim ženama, među kojima je mnogo sudija, socijalnih radnika dali lep prostor za iživljavanje nad majkama. Niko nije rekao, da detetu ne treba otac i da nisu podjednako bitni i otac i majka, ali to ne znači, da otac, baba ili bilo ko na svetu može zameniti majku. Dete se odvaja od majke, samo u slučaju ako to majka sama želi ili ako je ona potvrđeno loša ili neprimerna za odgoj deteta a to su samo najdrastičniji primeri psihičnih bolesnika ili narkomana, pijanica. U svakom drugom slučaju, institucije su dužne, da pomognu majci čak iako ima problem da uspostavi vezu sa detetom a ne da joj oduzima dete.
Ovo se naravno ne odnosi na Ivanu, ona je divna majka, što je ocena deteta i pokazala: srećno dete, normalno razvijeno, vaspitano...
Ovo je primer klasičnog iživljavanja bivšeg partnera nasilnika, koji ne može da prihvati činjenicu da je ostavljen. Veštak bi to mogao da vidi, jer i svaki laik vidi. Ovo je greh, sramota i nije usamljeni primer.
Preplavljaju nas "ženomrsci", koji sve svoje frustracije izražavaju zatiranjem majki i žena, ne misleći na decu jer će se i na njima iživljavati, kad budu porasli, aki se već ne iživljavaju.
Ivana, šaljem ti sve svoje pozitivne misli, pozitivnu energiju, osećam tvoj bol, kao i bol svake majke koja je doživela ovako tešku stvar. pozivam i sve normalne ljude, da potpišu ovu peticiju i da se nikada više ne ponovi ništa slično. Ovakve stvari nam neće doneti ništa dobro.
Ivana, želim ti da što pre dobiješ svog anđela nazad. Pružam ti ruku i jedan prijateljski zagrljaj, kao što bi svoju sestru zagrlila i kao što sam i sama doživela, da me razumeju i podržavaju ljudi koje prvi put vidim u životu. Ovo je velika nepravda i želim ti da se što pre ispravi.
Drži se!Uz tebe sam!