Hoćemo da zoo vrt u Beogradu nosi ime Vuka Bojovića


Gost

/ #121

2014-09-23 22:20

Podrzavam ovu ideju i nadam se da cemo uspeti da uz pomoc nje, da Zoo vrt dobije ime po Vuku Bojovicu.Takvog ljubitelja zivotinja,coveka koga su zivotinje naprosto osecale i razumevale, kao i on njih,dugo nece biti na nasim prostorima.Cast mi je da sam poznavala licno Vuka koji je uvek imao vremena da odgovori na svako pitanje o bilo kojoj zivotinji,da izadje u susret svakome ko je potrazio savet ili pomoc.U ime moje cerke,zahvalna sam mu na paru albino jezeveva koje se potrudio i nabavio za nju.Umeo je da prenese ljubav prema zivotinjama na sve oko sebe i time sirio plemenit u human osecaj u mladim ljudima.Cela moja porodica bila bi presrecna da se Zoo vrt u Beogradu zove po Vuku Bojovicu.Zahvalna sam mu i kao gradjanin grada Jagodine,jer su uz njegovu pomoc i feca naseg grada dobila divne zivotinje u nasem Zoo vrtu.Najmanje sto moze da se uradi za sve sto je uradio za Beograd, jeste upravo to.Oduzimo mu se time sto ce se Zoo vrt zvati njegovim imenom. S' postovanjem prema njegovom liku i delu, Mirjana