Peticija za besplatne citostatike za sve onkoloske bolesnike


Gost

/ #216

2014-11-12 20:31

Voleo bih da primim terapiju i da posle toga ostanem u bolnici tj kada dobijem neželjene reakcije od hemioterapije budem smešten na tih dva tri dana u bolnicu jer bi se osećao sigurnije. Drugo moja porodica pored mene proživljava pakao, a kada odem kod nekog drugog lekara nevezano za moju bolest već u vezi nečeg trećeg npr kijavice lekari se ugroze i protresu i samo prokomentarisu sta hoćete to vam je od raka što imate, samo me oduvaju. Moram da prokomentarisu da niko do sada mu nije rekao sta da jedem pijem i kako da se ponašam kada primim terapiju, pa sve se raspitujem i snalazim na 100 načina. Znam da su im male plate ali rad sa nama pristup lekara ka nama teškim bolesnicima mora biti malo bolji. Iskreno lekari ni sestre ne shvataju da i njih može to da strefi i šta tad. Inace znam da pojedini lekari zahvaljujući od sponzorstava farmaceuchih kuća putuju po svetu i vode svoju familiju na lečenje u inostranstvu. A mi mučeni prinuđeni smo da primamo i budemo tretirani onako kako mora a znamo za bolje. Iskreno pohvala za dr Ceriman koja je divna i trudi se koliko joj to drugi omogućavaju. Moj predlog je da mora da se svakom bolesniku kada dodje na hemuoterapiju uruči brošura o samoj terapiji, o ishrani i sl. Zatim porodicu sačuvati i sve članove porodice uputiti na neku obuku i podršku psihijatra. Eto toliko od mene!