STOP MASOVNOM UBISTVU PASA U PRNJAVORU!


Gost

/ #420

2014-11-29 14:35

Velika sam ljubiteljica uopsteno zivotinja, trenutno imam 15 godina psa kojeg sam nasla na ulici kao i 5 godina macu, koja je takodje sa ulice. Prvo bi istakla to da ljudi trebaju da posebno obrate paznju na ulicne zivotinje, ako su spremni da ih udome, udomite ih. Nemoj te ih udomiti na mjesec dva tri, i ponovo pustiti na ulicu, ne znaju, nece se snaci. Nemoj dopustit ukoliko imate zensku da postane skotna pa onda i macu mamu i njih izbacite, vodite racuna. Prva ja licno, u torbi imam hrane, i svaki dan kako se krecem, kojeg god cuku ili macu vidim, nahranim im, nestane mi hrane odem i kupim. Ne mogu vam opisati radist tih cuka, i maca, kako ti pruze to zadvoljstvo i ljubav ako si ih samo pomikio a kamoli jos dao i malo hrane. Da svi ljudi imaju bilo koju zivotinju, ne bi bilo nervoze, ne bi bilo zavidnosti, jer oni su nasi najbolji prijatelji, onaj osjecaj i poglod u kojima vidis da ti vjeruju, da sad kad bi vas neko napao, u roku od sekunde bi vas spasili. Nisu ulicne zivotinje opasne, opasni su ljudi, pasni su ljudi sto ih muce i tjeraju od sebe, ulijevaju im mrznju, da kad pridjemo cuki ili maci pobjegnu jer ne znaju osjecaj da im neko pruza ljubav ne znaju da trebaju tu ostati. Pisala sam razne peticije, pisala sam razna pisma, bila sam u azilu al sve je uzalud jer nam je takva drzava. Ja ne branim ljude i stavove, ja branim zivotinje, one male nevine, koja zele samo da ih neko cuva, koji zele da ti pruze ljubav, koji zele da vam svaki dan izmame osmjeh na lice. Sve bi ja ove ljude sto misle da zivotinje treba uspavati, ili poklati, izbacila napolje da budu mjesec dana bez iceg, bez hrane i vode pa da njuse kontejnere i da iz bara vodu piju, da se smrzu od zime, pa da vidimo kakvi ce oni biti, da vidim da li ce i nakon toga, biti sretni ako iz u prolazu pomazite, ali cisto sumnjam. Zivotinja je covjekov najbolji i najveci prijatelj !!!