PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE

ogorceni trgovac

/ #163 trgovac

2015-01-27 14:21

Da li su komunalci ili kriminalci? Opisacu vam jedan dogadjaj iz 2013 po vi procenite sami. Komunalni policajac Danulo Draskovic ( mislim da je sada suspendovan) je dosao u moj lokal oko 23h i trazio od radnika da me pozove da dodjem u lokal sto je on i ucinio. Kada sam dosao, ispred lokala me je sacekao crni dzip bez oznaka marke ceri u kome se gore pomenuti komunalac nalazio. Pozvao me je da udjem u auto, a prethodno upoznat da sam vec imao prijavu od strane njegovih kolega za prodaju alkohola posle 22h (koja je takodje bila namestena sto sam u sudskom postupku i dokazao,o nacinu na koji su kazne pisali je novo krivicno delo) trazio je od mene da mu platim na licu mesta 20.000, a on ce mi za uzvrat pruziti zastitu od daljeg maltretiranja njegove sluzbe. U koliko ne pristanem on ce mi u protivnom pisati kazne, rekavsi da ima podatke moje firme i da to moze da radi i od kuce. Dalje ucene cu preskociti,ali na kraju sam izvadio 20.000 i dao mu trazeci od njega priznanicu. Tada je uzeo i napisao mi navodno da je rec o prodaji alkohola,ali samo nazvrljano i izdao priznanicu. Ostavio mi je kontakt telefon da ga zovem kao mog buduceg zastitnika. Sutradan sam pozvao pravnu sluzbu komunalne policije i raspitao se u vezi njihovih ovlascenja i navedenog dogadjaja. Ispostavilo se da je gore imenovani krao mandatne blokove svojih kolega i isao po gradu i ucenjujuci ljude iznudjivao im novac pisuci izmisljene kazne na ukradenim papirima,a ja sam bio samo jedan od ostecenih. Nakon nekoliko dana od prvog dolaska isti me je zvao i trazio mi dodatnih 100e navodno na zajam. Ima jos toga, pisem, ali u svakom slucaju voleo bih da neznam da je takva institucija ikada postojala.