Peticija protiv zabrane hranjenja napustenih životinja


Gost

/ #421

2015-07-26 19:28

Zato što, pored svoja mačora, kućnih ljubimaca, vodim brigu o 3 mačke, sterilisane ženke nakon smrti komšinice koja ih je hranila. Mačke hranim i po potrebi, vodim kod veterinara i ali za to ima retko potrebe, jer uprkos godinama (13, 14 i 17) zdrave su i retko se razboljevaju s obzirom da ih puštam u svoj dom tokom zime (inače su u bašti koja je deo stana u prizemlju). S obzirom da se selim iz podstanarskog u svoj stan, mislila sam da ću moći i dalje da ih obilazim bar jednom dnevno i da im dajem suvu hranu, koja se ne bi osećala na ovim vrućinama i ostavljala svežu vodu, ali to izgleda neće biti moguće. Napominjem da sam zvala Društvo Pet Friendly Vojvodina i nekoliko azila u okolini Novog Sada, ali čim čuju da su mačke stare (naravno, prilično teško bi bilo udomiti ih), a pritom sterilisane, odbijaju da ih prime i savetuju da ih ostavim na teritoriji na kojoj žive. Izuzetno sam nezadovoljna načinom na koji grad "zbrinjava" napuštene životinje. Kao da je nekom u interesu da i ostanu napuštene, napuštene od svih...