Peticija protiv zabrane hranjenja napustenih životinja


Gost

#401

2015-07-26 12:37

Zato što mislim da zakon i komunalna policija nisu u pravu. Lično sam viđao da oko kontejnera u gradu ima mnogo miševa i pacova, a beskućni psi i mačke ih love. To je njihova priroda. Da se ulični psi i mačke ne brinu o štetočinama oko kontejnera, morala bi komunalna policija da baca otrov u kontejnere i truje štetočine. Tako bi se dalje otrovali i ljudi koji kopaju po kontejnerima i tako pronalaze hranu za sebe.

Gost

#402

2015-07-26 12:38

Zato sto smo propali kao drustvo i ne humani smo u potpunosti,sad nas treba kaznjavati sto jadnim zivotinjama pomazemo da prezive i onako napustene i ostavljene od svih!

Gost

#403

2015-07-26 12:46

Da li zelite da gledate zivotinje kako umiru po ulicama danima??? I vi i vasa deca? I uopste, da li ste bre normalni? Ima mnogo prakticniji nacina da se smanji broj nicijih zivotinja... Na tome mogu i pare da se zarade, a da svima bude dobro.

Gost

#404

2015-07-26 13:20

Strasno je sto je ovakav nazovi zakon uopste donesen. Strasno je sto gradjani Novog Sada nisu ustali protiv njega i oborili ga. Da li ovaj zakon sugerise da sve zivotinje sto su "visak" treba da doslovno pocrkavaju po ulicama, ulazima, na ostalim cuvanimjavnim povrsinama... da bi se uveo "red"???? To je do krajnosti nehumano, neljudski, brutalno.....
Sandra

#405

2015-07-26 13:22

SRAMOTA BRE! Ko je smislio to? Da ga vezem na ovo sunce i jedno 10 dana i da ga izgladnim! Govna jedna , da bog da umrli !


Gost

#406

2015-07-26 14:00

Ko ce ih hraniti ako ne mi!!! I sama sam hranila i donosila vodu u svom gradu zivotinjama ....imam dva kuceta kuci...mazim ih ...pazim...i sve sto ide uz to.oni imaju srece...imaju nas...a kucici na ulici..koga oni imaju!!

Gost

#407

2015-07-26 14:01

Sramota da u opstoj nevolji i nemanja novca i vrucina ne smete pomoci nekome. Bilo kome. I pas je zivo bice.

Gost

#408

2015-07-26 14:01

Zato sto volim zivotinje, vegan sam, i one su ziva bica i imaju dusu..

Gost

#409

2015-07-26 14:06

Zato sto da su ti koji su ljudi smisili ovu zabranu oni naprimer psi i oni bi gladovali i kako bi bilo njima da njih niko ne hrani

Gost

#410

2015-07-26 14:13

Debili koji predstavljaju ovakav kvazi zakon, moraju biti kaznjeni!!! Izborimo se protiv ovakvih neljudi! Ovo nikako ne moze predstavljati zakon, jer je moralni zakon covekove svesti i osnovna covekova obaveza da pomogne drugome u nevolji koji je nemocan, pa i zivotinjama! Budimo ljudi i zaustavimo ovu katastrofu! Zajedno sve mozemo! :)

Gost

#411

2015-07-26 14:41

Peticije su nazalost jedini nacin da se proba sa zaustavljanjem bolesnih ideja....

Gost

#412

2015-07-26 17:05

volim zivotinje a imam i dva psa engleskog buldoga i canecorso,u kolima uvek nosim granule i hranim pse.Da imam para otvorila bi azil .

Gost

#413

2015-07-26 17:28

Ovo je samo još jedna glupost lokalnih vlasti.

Gost

#414

2015-07-26 17:29

zato sto je odluka novosadskih vlasti nehumana i i cak umno poremecena. monstruozna i nezamisliva.

Gost

#415

2015-07-26 17:31

Treba stati na put glupostima i bahatosti lokalnim vlastima u svakom pogledu!

Gost

#416

2015-07-26 17:35

MOJ STIC ACO JE DAVNO IZREKAO JEDNU DIVNU RECENICU!!!!::IZMI SEBI PSA JER JE ONO JEDINO BICE KOJE CE TI SE UVEK RADOVATI KA DODJES KUCI....VOLIMO TE ZIVOTINJE KOLIKO ONI MOGU POSTOVATI I VOLETI NAS!!!!!MALO VODE I HRANE::::::ZAR DA SE TO KAZNJAVA!!!!!!?????



Gost

#417

2015-07-26 17:49

smatram da humanost ljudi prema drugim zivim bicima ne treba kaznjavati vec podrzati i negovati,a isto tako osudjujem i one koji pokusavaju da zarade na ljudima koji pokusavaju tu nepravdu da isprave(tu mislim na Vas)

Gost

#418

2015-07-26 18:31

Potpisala sam jer je ovo psihopatski i neljudski, neka uvedu šta hoće i šta im se može, i neka me kažnjavaju zbog toga svaki dan, Bog sve gleda odozgo!!!

Gost

#419

2015-07-26 18:32

Zato što sam zgrožena ovakvom odlukom,koja mi je imbecilna i mislim da ju je doneo neki primitivac i kreten jer u našoj zemlji koja god vlast da dođe takvi hoće i bore se da dođu do izvršne vlasti a normalan,human i pametan čovek se povlači pa bar zahvaljujući interenetu ovakvi mogu nešto da urade protiv budala,kretena,bolesnika,imbecila..jer ovakve odluke ne vidim da su mnogo različite od svih vrsta logoramgenocida i sl.u odnosu na ljude gde se pravimo mnogo pametni,mudri i humani

Gost

#420

2015-07-26 18:38

Alo malumni glupavi ljudi,psi lutalice nisu agresivni sami od sebe,vi ste ih naveli na to,volite ih dok su mali,kad odrastu bacate ih na ulicu,bunare,u reku i to hladokrvnog srca,i posle kad vas napadnu ili neko dete oni budu ubijeni.
Deca i vi niste ugrozeni vec psi,jer ih mnogi ljudi malteretiraju,udaraju,sutiraju,istresaju bes na njih,pa jebote zar se na zivotinjama istresa bes?
I psi imaju osecanje,i treba im ljubav i znaju da volu,mnogi psi su spasavali ljudima zivote tad su bili heroji?
A vi pisete peticiju da se ne hrane psi lutalice na ulici.
Pa vi imate krov nad glavom niti ste zedni niti gladi,oni niti imaju krov nad glavom,niti nisu jeli danima.
Kad bi im pruzili sancu videli bih kakvi su ustvari oni divna stvorenja.
U mnogim drzavama zakon preti zatvorom ko god maltretira ,ubija,sutira pse,taj zakon se treba i kod nas uvesti pa cete onda valjda imati malo postovanja i prema zivotinjama.
Zivite vi bez hrane,vode i przite se na suncu par dana pa cete videti kako je .
UVEK SAM HRANILA ZIVOTINJE NA ULICI,IAKO MI JE ZAO STO NE MOGU DA IH VODIM KUCI,ALI SAM BAR POMAGALA,I UVEK CU TO I RADITI I NIKO NECE MOCI DA MI TO ZABRANI,POZ!

Gost

#421

2015-07-26 19:28

Zato što, pored svoja mačora, kućnih ljubimaca, vodim brigu o 3 mačke, sterilisane ženke nakon smrti komšinice koja ih je hranila. Mačke hranim i po potrebi, vodim kod veterinara i ali za to ima retko potrebe, jer uprkos godinama (13, 14 i 17) zdrave su i retko se razboljevaju s obzirom da ih puštam u svoj dom tokom zime (inače su u bašti koja je deo stana u prizemlju). S obzirom da se selim iz podstanarskog u svoj stan, mislila sam da ću moći i dalje da ih obilazim bar jednom dnevno i da im dajem suvu hranu, koja se ne bi osećala na ovim vrućinama i ostavljala svežu vodu, ali to izgleda neće biti moguće. Napominjem da sam zvala Društvo Pet Friendly Vojvodina i nekoliko azila u okolini Novog Sada, ali čim čuju da su mačke stare (naravno, prilično teško bi bilo udomiti ih), a pritom sterilisane, odbijaju da ih prime i savetuju da ih ostavim na teritoriji na kojoj žive. Izuzetno sam nezadovoljna načinom na koji grad "zbrinjava" napuštene životinje. Kao da je nekom u interesu da i ostanu napuštene, napuštene od svih...

Gost

#422

2015-07-26 20:42

zato što je ova zabrana sramota za naš gradkoji je oduvek bio poznat kao gostoljubiv ovo nisu mogli smisliti normalni novosađani niti normalni stanovnici ove planete

Gost

#423

2015-07-26 21:27

Da bih polrenula ljude al ne samo u NS problem ovaj imamo i mi u Kraljevu

Gost

#424

2015-07-26 21:42

Bolje bi Vam bilo da policija hvala lopove sto varaju i kradu nego sto trosite vreme na posten i human narod koji zeli hraniti i napijiti ziva bica ehhh Srbijo dokle si dosla i dokle ces doci ovakvim zakonima Sramota 


Gost

#425

2015-07-26 22:10

Zbog skotova koji su ovu odluku doneli! Te životinje su i ovako jadne i napustene jos da im se ne da voda i hrana?! Pa najbolje da uzmemo pušku i poubijamo ih sve!! Onda bi mrzitelji životinja bili valjda zadovoljni?!