Peticija protiv zabrane hranjenja napustenih životinja


Gost

#476

2015-10-01 22:40

Protiv zabrane hranjenja napustenih životinja.Kako neko moze da ti zabrani da nahranis gladnog i napojis zednog.....
semberka

#477 Re:

2015-10-02 06:30

#25: -  

 


Gost

#478 Re: Re:

2015-10-02 06:52

#477: semberka - Re:  

 

 Nemogu da vjerujem da se ovo dogadja. Da

li je moguce da postoje ovakvi zakoni, zasto ne kaznjavaju ljude koji napustaju zivotinje? Te osobe koje su donijele ovaj zakon njih treba izbaciti na ulicu bez hrane i vode.


Anonymous

#479

2015-11-25 08:13

Tako će uskoro biti i sa ljudima. Zabraniće da se starim ljudima daje hrana,a bogami i lekovi,jer će neki "stručnjak" izneti dokaze da je to u interesu države(neće morati da isplaćuje penzije i da troši pare na lečenje starih) Posle će na red doći invalidi, pa onda psihijatrijski bolesnici-i ko zna gde bi bio kraj.Valjda kad ostane samo "vođa". A kakav je on bi na kraju i sebe ubio -jer je "isplativo".

Gost

#480

2015-12-13 21:03

TREBA DA VOLIMO ŽIVOTINJE JER SU ONI NAŠI PRIJATELJI A NE DA ONI CRKAVAJU GLADNI DOK NEKI LJUDI ŽDERU KAO LUDI I IMAJU PARA KOLIKO IM DUŠA POŽELI.SRAMOTA!

Gost

#481

2016-01-14 12:48

Mislim da svako sa i malo zdravog razuma i mrvicom humanosti mora da potpise ovu peticiju.Psi nisu pali na ulice sa neba,,svi su izbaceni i odbaceni,nisu predatori i tesko mogu da prezive bez pomoci. Samim tim sto su na ulici nebrigom i bezdusnoscu nekih ljudi,nasa je obaveza,nas koji postujemo zivot pre svega,ukljucujuci tu i pravo na zivot pasa,macaka,ptica...da im obezbedimo hranu,vodu i skloniste. Ovde je mnogo veci problem to sto vlast u gradu,pa ni u drzavi (pri tome ne mislim na aktuelnu,vec i na sve predhodne ),nije NIKADA pokusala da zaista resi problem zivotinja lutalica. Godinama su ih ubijali na najbrutalnije nacine ,cak i u centru grada,vrsili masovne egzekucije...A niko da se ozbiljnije pozabavi kontrolom vlasnika,odgajivaca...Malo sam oduzila. Poenta je VOLIM ZIVOTINJE,one imaju pravo na zivot i mesto na Zemlji kao i mi!

Gost

#482

2016-03-22 19:38

Humano je brinuti za zivotinje..hraniti...

Gost

#483

2016-03-22 20:41

Zato sto sam "covek" i zato sto mislim da ljudi koji nemaju empatiju ne treba da donose odluke

Gost

#484

2016-03-22 20:54

Volim zivotinje, ali ne volim zle ljude
Svi zli neljudi pocrkali sto pre.

Gost

#485

2016-03-22 20:58

Volim zivotinje i nedam da ih niko maltretira hranicu ih kada god ja hocu.

Gost

#486

2016-03-23 14:47

Zato sto je apsurd da u 21 stoljecu netko bude gladan a pogotovo ako se radi o bicu koje je na ovom svijetu zbog ljudske neodgovornosti. Sve prokleto bilo onom kojem je uopce takav zakon pao na pamet!

Gost

#487

2016-03-23 16:26

Jer u Evropu kud zele kao da idu pas ima veca prava od takvih kretena

Gost

#488

2016-04-21 18:16

pa sta da komentarisem, koji su to monstrumi sta su uveli takav zakon, ma kacila bi ih sve na bandere i spustila dovoljno nisko da te jadne zivotinje ih jedu, ali iskreno nece ni te zivotinje govna da jedu.

Gost

#489

2016-06-20 23:08

SRAMOTA!!!!
Koji kreteni su ovo izmislili? Muka mi je!

Gost

#490

2016-07-25 06:32

Jel sam i ja u svetu tih jadnih duša koje vape za malo hrane i vode a zli ljudi su krivci što je to tako.

Gost

#491

2016-07-25 20:53

Zbog nedostatka humanosti i bezbednosti, jer gladana i zedna ziivotinja napada,a sita nikada!
Baobab

#492 Re:

2016-10-18 06:27

#374: Blue -  

Hvala Vam sto ste pokrenuli ovu temu i hvala za nacin na koji o njoj govorite.

Majka sam devojke koju je napao čopor od osam pasa, od kojih je jedan ujeo moju ćerku. Ničim nije izazvala pse. Napominjem da smo porodica koja voli životinje i ima svog kućnog ljubimca. Sve se dešava po danu, usred Beograda. Dete je zbrinuto na Infektivnoj klinici. Isti čopor maltretira veliki broj komšija već godinama, dok ih desetak komšija hrani i mazi. Psi "brane javni prostor, zajednicki prostor kao da je u pitanju privatno dvoriste. Kada vetrina Beograd po prijavi dođe da odnese psa u azil, komšije koji nisu odgorni vlasnici, već ljubitelji, ometaju odvođenje psa. Prošlo je 20 dana od kad je dete ujedeno, pas još uvek napada, a suprug prati ćerku kroz naselje svakodnevno. Zaprepastili smo se komentarima tzv. ljubitelja pasa lutalica da "ugriz i nije neka povreda i ne treba dramiti", "da je devojka sigurno loš čovek, pa je privukla pse koji dobro osećaju koga treba oterati", "jadan pas, ko zna su mu ljudi uradili pa je tako nesrecan". To se sve desava istog dana kad je devojka izgrizena.

Prinudno zivimo u karantinu sa psima lutalicama, obespravljeni da se branimo, bez podrske i sluha od strane ljudi. Bezbednost je ugrozena, o strahu niko i ne govori kao da je to prevazidjena tema. Zakon sankcionise svako zastrasivanje ljudi od strane ljudi, strah od divljih pasa se nigde ne pominje. Ogromne kazne su predvidjene za ljude koji muce zivotinje. To je u redu, ali valjda treba da postoji reciprocitet. Ko je odgovoran za strah sa kojim se gradjani krecu gradom, sa kojim zive? Naknada stete koja moze da se naplati od grada podrazumeva da je gradjanin vec ujeden i povredjen. Kome se obracamo zato sto sa strahom idemo na posao sa kamenjem u dzepovima da se branimo od copora pasa, sa kisobranima usred leta, vodimo i dovodimo odraslu decu...sve misleci sta ako dok se branimo neko od "ljubitelja" zivotinja ne podnese prijavu da maltretiramo pse lutalice.

Molim vas da mi kazete, ako znate, osim Veterine Beograd koja ne uspeva danima da uhvati psa, kome mozemo jos da se obratimo da bi smo resili problem sa coporom opasnih pasa. Obratili smo se medijima i policiji. zasad nema rezultata. Hvala.


Gost

#493

2016-10-29 16:15

potpisi peticiju! zajedno za borbu protiv zabrane hranjenja pasa lutalica. !!!

Gost

#494

2016-10-29 16:32

Zato sto je zabrana hranjenja napuštenih životinja nehumana.

Gost

#495

2016-10-29 19:04

Hajde ljudi popunite peticiju...Sta vas kosta
Necemo ovo dozvoliti!

Gost

#496

2016-10-29 22:40

Hranim napustene i nezbrinute zivotinje i to cu ciniti i dalje !

Gost

#497

2016-10-30 06:41

Zato što zabrana hranjenja napuštenih životinja ne rešava problem napuštenih životinja koje će biti gladne i sve veći problem za ljude. Životinje nisu krive što su na ulicama. Kada budu još gladnije praviće još veće smetnje, a Grad će plaćatisve više naknada štete oštećenim i ujedenim.

Gost

#498 Re: Re:

2016-10-30 17:00

#3: HPZZ - Re:  

 Svasta.... A JA CU U INAT SVIMA DA  HRANIM MACKE I PSE!!!!!!!!!!!!!!


Gost

#499

2016-10-31 19:25

Naravno da smatram da je neophodno hraniti i pojiti napuštene i zalutale životinje i ne shvatam kome pada na pamet z a b r a n a! Ako ne mogu da ih udomim, mogu bar da ih nahranim.

Gost

#500

2016-12-04 21:06

Zato sto nasi zakoni nemaju veze s mozgom,ni humanosti!