ТРАЈНО ЗАБРАНИТИ ЦРНОГОРЦИМА ДА БУДУ НА РУКОВОДЕЋИМ МЕСТИМА У СРБИЈИ!


Gost

/ #41

2015-10-24 10:14

Njihovo sadašnje prihvatanje UNESKO-a na Kosovu nije moj jedini razlog za potpisivanje ove peticije . Stara je ovo pesma - da su Crnogorci uglavnom direktori u svim boljim i velikim firmama ...i bili , a mnogi i ostali . Ja pratim ovo stanje već ,najmanje 4 decenije , i kada se intervjuiše neki direktor na Televiziji -skoro u 99% se čuje CRNOGORSKI NAGLASAK i njihova JEKAVICA...,na svim "mjestima" ! Gordi su i prepotentni i vrlo lako zapošljavaju SVOJE - pošto se lako prepoznaju medjusobno ali i po "plemenskim prezimenima" . Da je do mene , ja bi ih već odavno isprašio iz Srbije .
Ja sam po nacionalnosti mešavina Slovačke i Madjarske nacije ali pošto sam išao u Srpske škole do kraja Fakulteta , Srpski mi leži ipak najbolje . Ovu primedbu sam napisao samo zato što su mi i Madjari u Vojvodini vrlo sličnog ponašanja kao Crnogorci ...,ako se dohvate neke kožne fotelje, odmah "ližu " i Beogradu i Budimpešti ..,užasno su dvolični i nepošteni i zato bi možda i njima trebalo uputiti peticiju da se uklone sa rukovodećih mesta ..,ali i iz politike i dati im samo nešto malo mesta u parlamentu -tek da se naznači "miris" demokratije .
Ako , nedaj Bože dodje do pitanja sličnog kako na Kosovu ...listom će biti za MADJARSKU . Garantovano 1!!! Neznam samo šta od njih očekuju -jer i njima treba samo teritorija i obradiva zemlja..,a ne JUGO-MADJARI ..,kako nas oni zovu . Oni tamo -preko su još dvoličniji od naših Madjara .
Eto , mog razloga za potpisivanje ove VAŽNE PETICIJE .
S poštovanjem , Vaš nišlija iz Bajše. To je bila moja prava domovina i od srca mi je žao što nisam ostao na Fakultetu za asistenta , sada bi već bio redovni Profesor -garantovano !!!