Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

/ #98

2015-10-29 14:37

Moj sin se zove Aleksa.Iste godine samo u drugoj polovini i on je trpeo nasilje u skoli.Secam se price o Aleksi iz Nisa i njegovog tragicnog kraja te godine.Moje pitanje profesorima mog sina je glasilo Jel hocete da i moje dete izvrsi samoubistvo da bi se nesto poduzelo?Srecom, ali takodje bez pomoci skole sem skolskog psihologa kojoj je prvo predstavljeno da moj sin je problem jer preterano izostaje iz skole pa nas je pozvala na razgovor u kome je saznala istinu i trudila se da nam pomogne svim silama jer je covek i na tome joj Hvala,ponavljam srecom mi smo se izborili .Samo moje dete zna kako mu je bilo i ja kao majka koja sam morala da gledam kako se povlaci u sebe ,kako mu izlaze crveni pecati po telu jer taj dan je 'dan kad su najgori ' prema njemu , i onda borba jer on ne zeli da ide u skolu zbog toga.Moje dete je isto kao i Aleksa iz Nisa imao zbog ne dolazenja u skolu nizu ocenu iz vladanja za razliku od dece koja su ga maltretirala.Moj sin nije jedini .On se izborio.Treba pomoci deci koja trpe nasilje i pokazati deci koja vrse nasilje nad drugom decom da agresija, koju verovatno preuzimaju kao model iz svoje porodice, nije resenje i da svoju energiju mogu drukcije i kreativnije ispoljavati jer kad dodje trenutak kajanja ......Kasno je.