Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

/ #249

2015-10-29 17:35

Jadno dete je nastradalo nebrigom nas odraslih!Moje dete je takodje dozivljavalo torturu u skolu koju je od prvog dana podrzavala uciteljica.Uciteljicu je podrzavao kolektiv.Nisu pedagozi,oni su videli o cemu se radi ali je uciteljica mocnija,prisnija sa direktoricom pa su cutale.Jedna je savetovala drugu skolu hitno a druga da ce se sve to srediti samo da se ja,majka smirim!!! Moje dete joj nije odgovaralo jer je pametno.Nagradjivala je decu kada ga tuzakaju.Na fizickom samo on neradi fizicko iako najbolje u odeljenju igra fudbal!Povredjivala ga je na razne psihicke nacine..Prestao je na kraju i da pita za sta je kriv!Onoga dana kada su ga 4 "druga" iz razreda istukla a 3 devojcice i 1 decak gledali i navijali u strahu od mogucih posledica jer je samo ni celih 6 meseci proslo od saobracajne nesrece koju je imao kao pesak i prosao sa teskim telesnim povredam(2 frakture lobanje,72 h kriticna)nazvala sam direktoricu da joj kazem sta se desilo.Besno mi je ponudlia ultimatum!Ili da nam posalje socijalnu sluzbu ili da ga prebacimo u drugu skolu!!!Opet je krivo nase dete..Srela sam jednog roditelja koji mi je dao vetar u ledja rekavsi da ce njegovo dete potvrditi da je nase dete KRIVO I KADA NIJE KRIVO!!!!Resili smo BEZ BORBE da ga prebacimo u drugu skolu...Znamo ko bi pobedio.Direktorica je politicki aktivna.U novoj skoli je oko mesec dana,lepo se uklopio,deca se lepo druze,uciteljicom je prezadovoljan ali dugo cemo mu dokazivati da nije svugde isto "drustvo" kao u prethodnoj skoli,narocito NE uciteljica koja je trebala da savesno i odgovorno radi svoj posao.Sujetu ostavi kod kuce za komsije i robdinu.Inace sve je pocelo onog dana kada je ispravio uciteljicu koja je rekla " secu", umesto seku!!!!!
Od tog dana krenuo je nas pakao.I suprug i ja osecamo tugu jer nismo preduzeli nista da se takav "pedagog" kazni.Cela prica je mnogo ruznija ali ovo je tek da se zna.Inace nase dete je dobar matematicar,engleski sve pohvale izgovor,spelovanje takodje i ostali predmeti,aktivnosti tipa fudbal..Ma dete koje voli da se dokazuje i da bude dobar u svemu sto radi.U prethodna 3 dana dobio je tri petice iz matematike.Samo on uspeo tacno da uradi zadatak....
Osecam jaku potrebu da ispravim na neki nacin bar nepravdu i prema svom detetu jer nista nismo ucinili!Slicne situacije kao i malom Aleksi i nasem detetu su se desavale..