Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

/ #585

2015-10-30 04:40

Mislim da će se većina nas složiti da smo se kao roditelji posle emisije više potresli upitavši sami sebe "joj,šta bi bilo da se ovako nešto desilo mom detetu?".Onda bi bilo već kasno.SVEST naroda mora da se menja.Deca svoje mržnje,frustracije,vaspitanja,shvatanja,svest donose od nas roditelja u kolektiv.Pratim svog starijeg sina u školovanju i koliko vidim deca se vređaju,odnose jedni prema drugima slično kako smo se i mi vređali,ponižavali i sl.Znači da mi kao stariji,odgovorniji, prosto kao roditelji ne menjamo prvo sebe pa onda i našu decu.Nažalost, Aleksa je kao dečko još jedna žrtva ovog ksenofobičnog društva jer se isticao nečim što nije bilo po aršinima tog istog društva.Kao da je bio obeležen i ujedno iskorišćen od strane svih učesnika u ovom nemilom događaju da se leče kompleksi, frustracije, nesigurnosti i sl.Ljudi,menjajte stavove,svest i shvatite da svi imamo samo jedan život kao i malo šansi da od njega kako sebi tako i drugima učinimo da taj život bude lepši,bolji,kvalitetniji.Prosvetne radnike podsećam da su i oni nečija deca a sada i roditelji svoje dece i baš zbog te odgovornosti ne dozvoljavajte da nam deca odlaze u mržnje, primitivizam jer i vi takođe ste dužni da svojim vaspitanjem,uticajem,stavom našoj deci date doprinos njihovom vaspitanju i odnosu jedni prema drugima.KOLEKTIVNA SVEST PREMA OSNOVNIM STVARIMA U ŽIVOTU NAM JE ISPOD NULE.MENJAJTE SE LJUDI NA BOLJE I DECA ĆE NAM BITI JOŠ BOLJA.