Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

/ #684

2015-10-30 08:19

Kao roditelj sam imala vise puta borbu sa slicnim situacijama,na zalost poceci su u vrticu.Dete od sest godina napalo je mog sina u toaletu,prisao mu je sa ledja i gurnuo glavu u wc solju.Mokre glave sedeo je tako ceo dan i niko nije reagovao.Udarac kockom u oko,slucajno nabacivanje deteta na orman sve sa modricama.A on je bio uzasno povucen i nije znao da reaguje.U prvom razredu drug kako je i uciteljica objasnila -udario ga je metalnom kutijom po celu iz cista mira-odlazimo urgentni,i dan danas ima izbocinu.Kao samohrani roditelj ucila sam sina da reaguje i da uvek bude u drustvu.Toliko puta sam pitala nadlezne,da li ja treba da ga ucim da na nasilje odgovara istim.Da li ce moc medija sada biti iskoriscena, i prava koji bi bar neki procenat ucinili da potencijalni napadaci dobiju inekciju straha.Ne trebaju nam rijaliti programi vec edukativne emisije za decu i mlade.Motivacija,usmerenje.Treba edukovati decu od ranog uzrasta kroz institucije,usaditi im da za sve postoji posledica.Nazalost nisu svi roditelji sposobni.Mnogi roditelji sa poslovima od 9-17 ne znaju sta im deca rade obasuti umorom zaborave zasto da uloga roditelja traje 24h zauvek. Da se nikad ne ponovi Aleksin slucaj i!!!