POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

m

/ #100 m

2015-12-07 05:06

Trebali bi nam izaci u susret i ovaj put. Ali ako ne bude sve islo kako treba moramo im pokazati jaku volju i organizovanost. Mogli bi napraviti 1000 anonimnih profila i na tviteru i fb gde bi iznosili nase argumente parole. Po portalima. Oni koji su pravili ratove i sankcije nemaju pravo nas opet uskracivati u nicemu. To nas je i usporilo. Mi nikome nismo teret niti ometamo bolonju ona sa svojim studentima ide svojim tokom ne vezano za nas. Oni koji su se obogatili i koji nisu ispunili standarde eu ni u jednom poglavlju eu standarda znaci ni pravosudja ni bezbedonosnih sluzbi, zdravstva(zdravstveni informacioni sistem), elektronska uprava i vlada, smanjenje administracije, i ostalih oblasti ...tek sada pocinje otvaranje poglavlja eu....ne mora ni skolstvo i obrazovanje da se nama obije o ledja jer smo bili i do sada siromasni i bez politicke i ekonomske moci. Neka pocnu eu standardi sa mocnicima. Hiljadu ljudi organizovanih i obrazovanih sa jasnim ciljem nisu za podcenivanje. Ja imam iskustva sa raznim vrstama marketinga.... drzava stavlja svoju volju u zakone. Nije nikakav problem da opet stavi volju da nam se produzi. Iz objektivnih razloga. Nemoguc je uslov traziti ispunjenje obaveza na faksu uz redovno placanje racuna i smanjena primanja. jedno drugo iskljucuje. Mi imamo legitiman cilj i moralan, drustveno pozeljan jer u svercerska vremena(uvozne "privrede") borimo se za znanje i time promovisemo nesto drustveno pozeljno, trazimo da nas cilj bude legalan jos koju godinu-da to zakonom opet regulisu.

 Sa druge strane mi smo i klijenti fakulteta. I od drzavnih fakulteta se trazi da se samofinansiraju. Mi placamo i skolarine i ispite. Zasto fakultetima uzimati klijente zbog nekih standarda. Jedino je bitno da cemo izaci sa znanjem preko potrebnim ovoj zemlji. Standard je i broj obrazovanih. Bez toga nema razvoja i razvitka. Par godina nije kasnjenje...