POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Jelena

#1 Jelena

2015-10-09 13:17

Bilo je u svim dnevnim novinama da ,,stari studenti ,, vise nemaju sanse za produzetak. NADAM SE da ce ova peticija uroditi plodom. Meni je velika frka, imam jos dva ispita , a mucim se sa njima vec dve godine.Pozdrav

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-10-09 13:22



Gost

#3

2015-10-11 10:57

Svaka čast na blagovremenom pokretanju peticije! 

Zanima me da li i ovog puta možemo računati na stručnu pomoć advokata? Ako se dobro sećam, u prošloj akciji smo imali nesebično zalaganje advokatice Lidije...

Gde možemo pratiti razvoj situacije?

 

Puno sreće!

Stari studenti
Autor peticije

#4 Re:

2015-10-11 11:10

#3: -  

 Idemo utabanim stazama, ne brinite. :) Situaciju možete pratiti na fejsbuk stranici "STARI" STUDENTI SVIH FAKULTETA - ZAJEDNO DO CILJA! Fejsbuk profil "Vasa Rešpekt ostavlja bitna obaveštenja, možete ga pratiti. Svakako, potrebna nam je i pomoć drugih kolega, pa se i o tome možete obavestiti putem Vasinih objava.


Gost

#5

2015-10-11 11:55

Drago mi je sto je na vrijeme pokrenuta peticija. Znsm veliki br kolega koji su vec iskoristili trenutno produzetak ali znam jos veci broj koji nisu uspjeli da dipl do kraja roka vazenja zakona...

Gost

#6

2015-10-12 21:48

Kakve su nam sanse? :)

Gost

#7

2015-10-13 01:53

Imam 10 ispita i realno je nemoguće položiti ih na geografskom fakultetu za 8 ili 9 meseci,a nemam posao
solunac

#8 pitanje....

2015-10-13 05:34

Kod svih peticija na ovom sajtu, dobijate na email poruku da potvrdite ili ponistite Vaš potpis,kao i sva obaveštenja koja se tiču potpisane peticije. Kod ove peticije toga nema, pa me interesuje da li zbog toga možemo imati problem?

Stari studenti
Autor peticije

#9 Re: pitanje....

2015-10-13 12:44

#8: solunac - pitanje.... 

 Ne, nećete imati problema. I prošli put smo na isti način sakupljali potpise, pa nije bilo nikakvih problema.

Samo da se svi potrudimo da širimo peticiju i da što više ljudi vidi i potpiše.


Gost

#10 Re: Jelena

2015-10-13 13:23


Gost

#11 Re: Re: Jelena

2015-10-13 13:25

#10: - Re: Jelena 

 Kod nas su ukinuli apsloventske rokove.strasno sta rade.nadam se produzetku,jer nas je mnogo vecitih.nije lako studirati po starom programu.jednostavno do ovog nas je dovela nemastina i nerazumevanje pojedinih profesora.Treba biti istrajan i zahtevati produzetak,ne moze nekoliko ljudi da uniste toliko studenata.


Gost

#12

2015-10-14 10:57

Na fakultetu Bezbednosti u Beogradu produzenje apsolventskog staza, po semestru 4820 din, a prijava ispita 1780 din.

Gost

#13 Re: Re: pitanje....

2015-10-14 14:30

#9: Stari studenti - Re: pitanje.... 

 Kakve su sanse da se produzi.Molim nekog neka napise ako zna ,sta ce se desiti?

gost

#14 Ekonomski bg

2015-10-16 11:17

Ekonomski Bg ovo je za generacije 2006 prebacivanje na novi nastavavni plan, a to i nas ocekuje ukoliko ne produzimo rok zavrsetka po starom programu.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

о преласку на нови студијски програм


Студентима генерације 2006 ове школске године престаје право на студирање по раније започетом програму. Уколико желе да наставе студирање, студенти уписују новоакредитовани студијски програм. Истовремено, прелазак на новоакредитовани студијски програм је могућ и за остале генерације студената (на лични захтев).

Студенти који желе да у школској 2015/2016. години наставе студије на новоакредитованом студијском програму основних академских студија Економија, пословно управљање и статистика, на шалтер Студентског инфо центра (СИЦ – приземље преко пута Скриптарнице) доносе:

– стари индекс,

– нови индекс и две фотографије,

– жути образац молбе за промену студијског програма,

– један образац за упис предмета,

– два обрасца ШВ 20,

– уплату у износу од 6.600 РСД на име промене студијског програма (рачун Факултета, позив на број 100),

– уплату прве рате у износу од 30% од укупне школарине.



ПОЈАШЊЕЊЕ НАЧИНА ОБРАЧУНА ШКОЛАРИНЕ:

Школарина плаћа се у четири рате и то:

– Прва рата 30% приликом уписа на рачун Факултета, позив на број: стари број индекса (обавезно као шестоцифрени 000000 – na pr. 060143 za indeks 2006/143); Друга рата 30% до 15.01.2016. год.; Трећа рата 20% до 15.03.2016. год.; Четврта рата 20% до 15.04.2016. год.

Вредност једног ЕСПБ у динарима се утврђује на следећи начин:

– вредност једног ЕСПБ бода за предмет који се први пут уписује на основним студијама износи 1870 РСД и утврђује се тако што се износ годишње школарине дели са 60 (112.200,00 дин. / 60 = 1 ЕСПБ). За све првоуписане предмете Факултет обезбеђује бесплатне уџбенике.

– вредност једног ЕСПБ бода за предмет који се поново уписује (био је регистрован у корпи додељених испита на које је студент имао право да излази) на основним студијама износи 1496 РСД (износ годишње школарине / 60 , умањен за 20%.

– Посебна правила за студенте генерације 2006: уколико студент уписује мање од 48 ЕСПБ школарина се утврђује у износу од 35% пуне вредности бода (655 РСД). (Могуће су мање корекције овог износа по коначној одлуци Савета Факултета).

Студент бира да ли жели да настави студије по четворогодишњем или трогодишњем програму (240 ЕСПБ или 180 ЕСПБ). Директан наставак студирања имају студенти који су у досадашњем школовању остварили најмање 60 ЕСПБ (Посебни услови преласка дефинисани Статутом Универзитета у Београду).

Раније положени испити се признају по одлуци ННВ која је доступна на адреси http://www.ekof.bg.ac.rs/.../Odluka_o_ekvivalenciji_2015.pdf

Предаја докумената може се обавити од 15. до 30. октобра 2015. год. сваког радног дана на шалтеру СИЦ од 9 до 16 сати (пауза 13 до 13,30). Преузимање индекса и решења заказује се приликом предаје докумената.

Студенти који током студија нису остварили најмање 60 ЕСПБ не могу се директно уписати на нови студијски програм. Они полажу пријемни испит и рангирају се у оквиру квоте коју прописује Министарстсво просвете Републике Србије (уписују се у јуну 2016. године кроз пријемни испит).

Студентска служба
Октобар 2015. године.

Zeka

#15

2015-10-16 11:42

U uvodnom pasusu ove peticije stoji da će se poslati molba Vladi i nadležnom ministarstvu. Zanima ne zbog čega u isto vreme ne bismo tražili mišljenje Ustavnog suda u vezi sa članovima novog Zakona o obrazovanju koji se odnosi na starije studente, a koji su de facto uskratili prava koja smo imali prilikom upisa na fakultet a koja su bili sadržana u Zakonu o obrazovanju koji je tada bio na snazi!?!

mmmmmmmmmm

#16 Re:

2015-10-16 11:57

#15: Zeka -  

 slazem se u potpunosti,jer nama je receno da cemo zavrsavat i fakultet po programu po kom smo upisali.zasto tako i dalje ne ostane,ima nas koji zelimo to,a nismo bili u mogucnosti.losa situacija je pre svega okidac


Gost

#17

2015-10-16 16:54

Potpisala sam ovu peticiju zato sto imam jos pet ispita do kraja i plasim se da necu uspeti da zavrsim do datog roka.Imam dva deteta tako da sam zbog porodicnih razloga oduzila studije i ne bi sebe nazvala "vecitim"studentom,jer sam uporedno studirala,podizala decu i trudila se da zaradim neki dinar da bi prehranila tu decu.Mislim da mnogi ljudi imaju svoje opravdane razloge zbog dugog studiranja,tako da je glupo ogranicavati ih vremenom.


Gost

#18

2015-10-17 09:30

Jer spadam medju stare studente, ostala su mi cetri ispita do kraja na Filoloskom a ispiti su suvise obimni svaki se i proseku sprema bar pola godine tako da cu tesko zavrsiti do oktobra 2016. vec imam jedan zavrsen fakultet (Filozofski), tako da bi za mene Bolonja znacila da odustajem od Filološkog i zbog ogromnih skolarina i zbog sistema koji bi me vratio ko zna na koju godinu studija, mada sam sve godine postapsolvent. Mislim da to ne bi bilo pravedno jer nam svakako svake godinw Filoloski za obnovu apsolventskog uzima 28500 dinara. Pozdrav!
692t

#19

2015-10-17 19:17

Spadam u grupu ‚‚starih‚‚ studenata pa sam lično zainteresovana da peticija uspe. Ne ponosim se stažom studiranja ali paralelno studiram i radim i ne uspevam da uskladim sve. A i što se tiče nastavnog osoblja i preostalih ispita nemam ama baš nikakve povlastice. Profesori očekuju da redovno dolazim na konsultacije, barem jednom nedeljno da prodjemo gradivo, a ja to zaista ne mogu. Gradivo je obimno i niko mi ne dozvoljava da bar polažem iz delova. Na mom poslu ne priznaju privatne fakultete tako da ta opcija ne dolazi u obzir. Tu sam gde sam. Studiram na Pravnom fakultetu u Nišu.


Gost

#20

2015-10-19 12:17

Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu, obnova apsolventskog staza 13.475,00 dinara, prijava ispita 1.650,00 dinara.

Blok

#21

2015-10-23 04:34

Da li postoji mogunost da saznamo kakav je tok sa ovom peticijom? Jer nemoguce je da ima samo oko 270 potpisa, a zna se da nas, nazalost ima barem oko 10000.

Stari studenti
Autor peticije

#22

2015-10-23 20:46

Poštovane kolege,

Tok peticije je takav da smo sada u fazi prikupljanja potpisa i zaista nam je potrebna vaša pomoć. Delite link o peticiji, da što više ljudi vidi i potpiše. Do kraja godine moramo prikupiti većinu potpisa kako bismo mogli pristupiti pisanju molbe i uz istu priložiti potpise.

SHVATITE OVO ZAISTA OZBILJNO, MORAMO SVI DA SE UKLJUČIMO.


Gost

#23

2015-10-29 21:41

Saobraćajni fakultet u Beogradu ne naplaćuje nikakve troškove osim prijave ispita od 800 dinara po ispitu.

Blok

#24 Re:

2015-10-30 15:12

#23: -  

 Moras to obavestenje, da ostavis i na FB zidu od grupe Stari studenti, pozdrav.

Bojana

#25

2015-10-30 16:36

Zasto se ne izborimo da nam produze do 2017,2018.Mislim da je i bila prica da nam produze do 2018,ali nije izglasano.Mogu da nas izjednace sa medicinarima koji imaju pravo da zavrse do 2017,pa ne vidim problem zasto ne bi izasli u susret,njima ide samo u dzep,a ne iz dzepa.