Kazniti odgovorne za mucko ubistvo psa petardom za docek 2016 god

Uplašena_u_Srbiji

/ #2570 Predlog za novu peticiju

2016-01-07 01:28

Peticiju sam naravno potpisala, mada nisam baš zadovoljna. Slučaj je prijavljen, ako se počinioci pronađu i postoje svedoci, naravno da će biti kažnjeni. 

Problem je to što nažalost ovo nije ni prvi ni poslednji pas koji se ovako napatio i uginuo. Zašto se to toliko često dešava? Da li znate da je maksimalna  zakonska kazna za ovo krivično delo samo do 3 godine? Maksimalna. 

Zakon treba da se promeni iz korena. Zbog niskih kazni danas smo jedna od država sa najvećim procentom nasilja u porodici,  nasilja nad životinjama. Psihopata na sve strane, šetaju ulicama slobodno.  

Da li ste čuli vest da je pre neki dan Mihalj Skivjani udarao čekićem devojku po glavi dok nije video da je umrla, a da je pre toga već robijao 9 godina zbog nanošenja teških telesnih povreda od kojih je nesrećna žena na kraju umrla. 

U kakvoj mi to državi živimo? Eto taj čovek je posle devet godina izašao i ugasio još jedan život. Treba se skupiti i tužiti državu zbog malih kazni, tužiti sudiju koja je ubici dala priliku da ubije još jednom.  Ljudi, zašto je 40  g. doživotna kazna? Treba povećati kazne za svaku vrstu nasilja. Zatvor nije popravna ustanova. Tamo ljude sklanjamo sa ulica. Takvi ne treba nikad da izađu. Ako zatvora nema dovoljno, zašto država ne sazida još? Da li je veći trošak povećati kazne i graditi zatvore ili isplatiti hiljadama ljudi novčanu nadoknadu za pretrpeljeni psihički bol i strah?  

Hajde da se svi mi koji smo dobre volje udružimo i pokrenemo novu peticiju koja se odnosi na zakon, a ne na jednog psa, jednog čoveka, jer je problem mnogo veći.  Da li postoje pravnici koji su zainteresovani za ovakav slučaj? Da li postoje ljudi koji bi učestvovali u tome?