Zahtev za promenu odluke o matičnim područjima u opštini Negotin


Gost

/ #59

2016-01-19 17:10

Pitam se samo gde se trosi sav taj novac od poreza koji placamo u opstini Negotin?

Ako zatvaramo Mesne kancelarije jer opstina nema novac i mora da spara. Ako zatvaramo skole? Jos malo pa ce da nam zatvore i zdravstvenu Ambulantu. Nemamo onda vise ni lekara. Treba da putujemo 20 i vise kilometara. Nekome kome je hitno moze da mu iskapne dusa dok stigne do Negotina. Posta vec sada prividno postoji. Dostavljaca poste nema. Mora neko iz familije koji je jos pokretan, da podigne postu za nekoliko porodica ili da uplati sve sto treba struju, porez, telefon.

Setio sam se reci naseg ministra Vucica: „Ocekujem da bude bolje“.

A mi se pitamo - kad? Pa malo sutra.

Sad su reforme.

Zaboravio je da doda: „nemojte jos da crknete“.

Njemu trebaju pare da gradi Beograd na vodi, a mi smo u vodi do guse, svake gdine, od raznih poplava.

Eh kad bi svako selo moglo da ubira svoj porez i da raspolaze svojim Budzetom....

Neka smanjuju radnike u velikim gradovima, i neka spoje maticne sluzbe i drugo po opstinama, jer tamo imaju na svakih 5-10 minuda autobuse, tramvaje i slicno, pa mogu da putuju iz jednog kraja grada u drugi.

Ali nas "Vule" stvara centralno centralisticko uredjenje, da odlucuje i da potpisuje Resenja o zaposljavanju ili otkazivanju iz Beograda. Maltene kao Erdogan u Turskoj.

Ma nije on Vucic, on je veliki Vuk, gladan i nezasicen.