Majci troje dece plata iz budzeta

Majka tri ćerke

/ #462 Re: Zasto?

2016-02-26 08:50

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A zašto majko dvoje dece da se ne pomogne majkama troje dece nismo ih rađale državi nego sebi ja imam tri ćerke jedna je završila fakultet druga studira a treća će sad u srednju školu sami smo ih suprug i ja i školovali i othranjivali bez ikakve pomoći i zašto ne bih podržala ovaj predlog ( i ako ga usvoje ja neću dobiti ništa jer moje najmlađe dete ima 15 godina) pa država nam uzme sve što se može uzeti pa zašto nam ne bi nešto i dala ako ima para za kojekakve gluposti zašto ne bi podržala natalitet. Nisam za to da se time podstiče rađanje dece u porodicama koje su već socijalni slučajevi jer podržavam to vaše mišljenje da treba imati onoliko dece koliko si sposoban da izdržavaš, ali bi ljude koji se trude trebalo pomoći i trebalo bi nekako regulisati način na koji se stiče pravo na takvu vrstu pomoći. Ima slučaj u našoj opštini kada se dobijalo 100000 dinara za treće dete jedan bračni par se potrudio da dobije taj novac i kada su ga potrošili suprug je u firmi sa kolegama u razgovoru prokomentarisao "pare potrošene beba ostala ne znam šta ćemo sad" zato je sve ovo mač sa dve oštrice i trebalo bi dobro definisati uslove pod kojima bi se ostvarivala ovakva vrsta nadoknade.