Majci troje dece plata iz budzeta

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Majci troje dece plata iz budzeta


Gost

#451

2016-02-26 07:34

Kako ne komentarisati,pa ko je važniji od naše dece, ada bi se rađala treba država da odobri sva moguća sretva, mislim finansije.Jer imati tri i više dece je pravo bogastvo, anaravno i raste natalitet.Učinite nešto da se ova deca žene i udaju, a da bi to bilo mora država da zapošljava.

Gost

#452 Re:

2016-02-26 07:35

#432: -  

 Bas zato treba da se udružili da dobijemo nesto od drzave, u svim zemljama eu postoji ovo, a i palma je odavno poceo da daje i pomaze. 

Mama troje

#453 Re: Zasto?

2016-02-26 07:47

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Pa eto, draga majko, zato sto troje, nije isto sto i dvoje. I ti to dobro znas, pa ti ne pada na pamet da rodis trece, jer treba sve ponoviti iz pocetka.A mozda bi i htela, medjutim to kosta! I to znas. Ali iz ciste zlobe, ti BAS ne bi dala? Pa zasto,majko?!


Gost

#454

2016-02-26 07:56

I sama sam majka troje dece....bez posla!

Gost

#455

2016-02-26 07:59

Rodila sam četvoro i to sa carskim rezom.nisam rodila državi nijedno.dok su ovakvi uslovi,dok je narod tako ljubomoran i žali crkavicu od tih narodnih heroja koji su na svet doneli troje ili više dece(naravno ne mislim na rome i socijalu) bilo bih mi ispod časti uzeti i dinar.ako ga ikad dobijem podeliću onima koji se protive ovom zakonu,neka kupuju kondome da nebi se razmnožavali ni slučajno jer zbog takvih licemernih i sebičnih gadova je država takla dno dna.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-02-26 08:07



Gost

#457

2016-02-26 08:29

U suštini treba nam pomoć. U ovoj državi je teško naći posao koji je dobro plaćen,a jos teže je naći poslodavca koji će te prijaviti.. Stoga,iako radis budućnost je neizvesna.. Jednog dana,za mene neće biti mesta u preduzeću u kojem radim,jer će me zameniti mladja žena.. I ne mogu da tražim prava koja nemam.. Ali se nadam da ću imati do tada zdravlje i sredstava da iškolujem i podignem decu koja će meni pomoći u starosti bez penzije.. Malo sam skrenula s teme,ali poenta je da je došlo teško vreme,a majke s troje dece su borci.. I treba to osetiti da bi razumeli..
SUZNA

#458 Re:

2016-02-26 08:35

#85: дада -  

 nije bitno kako se pise NEGO STA SE NAPISE. i ja sam majka troje dece nisam ih radjala da bih dobijala pomoc od drzave, ali DRZAVA nas je dovela na prosjacki stap....A NASI DRZAVNICI SE HVALE SVOJIM  ASTRONOMSKIM PLATAMA.ZAR NIJE REALNIJE NJIHOVU PLATU SNIZITI  I PODELITI IH MAJKAMA I DECI ,KOJA CE IZVUCI OVU DRZAVU ......pozdrav  i SAMO ZBOG TOGA PODRZAVAM SVE OVO

 

 

Vesna

#459 Zato što..... samo jedan od razloga...

2016-02-26 08:37

Zato što imam tri ćerke i što je jednoj zakazana operacija krajnika pre tri meseca i juče sat pre nego što je trebalo da se javi na polikliniku javljeno je telefonom da se operacija odlaže bez ikakvog objašnjenja pa pošto je velika verovatnoća da je neko "preuzeo" termin da mogu i ja mom detetu da kupim zdravlje (inače operacija je neophodna i zakazana je po predlogu ORL specijaliste)


Gost

#460

2016-02-26 08:43

Zato što tako treba da bude.

Gost

#461

2016-02-26 08:48

Potpisala sam zato sto sam nezaposlena i imam troje maloletne dece. A nikakvog primanja sem decijeg dodatka.
Majka tri ćerke

#462 Re: Zasto?

2016-02-26 08:50

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A zašto majko dvoje dece da se ne pomogne majkama troje dece nismo ih rađale državi nego sebi ja imam tri ćerke jedna je završila fakultet druga studira a treća će sad u srednju školu sami smo ih suprug i ja i školovali i othranjivali bez ikakve pomoći i zašto ne bih podržala ovaj predlog ( i ako ga usvoje ja neću dobiti ništa jer moje najmlađe dete ima 15 godina) pa država nam uzme sve što se može uzeti pa zašto nam ne bi nešto i dala ako ima para za kojekakve gluposti zašto ne bi podržala natalitet. Nisam za to da se time podstiče rađanje dece u porodicama koje su već socijalni slučajevi jer podržavam to vaše mišljenje da treba imati onoliko dece koliko si sposoban da izdržavaš, ali bi ljude koji se trude trebalo pomoći i trebalo bi nekako regulisati način na koji se stiče pravo na takvu vrstu pomoći. Ima slučaj u našoj opštini kada se dobijalo 100000 dinara za treće dete jedan bračni par se potrudio da dobije taj novac i kada su ga potrošili suprug je u firmi sa kolegama u razgovoru prokomentarisao "pare potrošene beba ostala ne znam šta ćemo sad" zato je sve ovo mač sa dve oštrice i trebalo bi dobro definisati uslove pod kojima bi se ostvarivala ovakva vrsta nadoknade.


Gost

#463 Re: Re: Zasto?

2016-02-26 08:54

#315: - Re: Zasto? 

 Zato sto mi zivimo u Srbiji,ne u Svajcarskoj i radimo za 20000 kazi mi sta prvo da platim od tih para,a imam troje dece i imacu ih jos ako bog da.Imam ja jednu kao ti u komsiluku muz joj radi u Svajcarskoj ima 2 bmwa u dvoristu sva je u fulu,kosa usta nokti itd a neplaca knjige za dete jer je nevencana,iskusno.lako je onim majkama ako mogu tako da se nazovu koje rade fensi posao jer su se taslacile sa gazdom,kojima mame i svekrve cuvaju decu,dok one spavaju pa onda idu na posao da se odmore.Ja nemam niciju pomoc,ja i muz  sve sami bez igde ikoga,i fala bogu deca nam nisu ni gola ni bosa ni gladna..............To smo moj muz i ja jer smo se odrekli svega zarad dece.

 


Gost

#464 Re:

2016-02-26 08:55

#16: -  

 Na primer Gordana Čomić?


Gost

#465

2016-02-26 09:01

Bitno je da non stop govorite kako je natalitet mali i da treba da se prosirujemo,mi smo se usudile u ovo surovo vreme da rodimo troje dece i da od njih napravimo prave ljude kako i to dolici.A gde ste Vi sada da nas zene pomognete u tome i da nam kako tako olaksate sve to?Mislim da nema porebe dalje da pisem....

Gost

#466

2016-02-26 09:09

Imam troje dece i mislim da bi bio red da se drzava okrene u korist svih majki koje imaju i koje ce imati troje dece a ne da forsiraju koje kakve rialite! Deca su sad i uvek ce biti na prvom mestu.

Gost

#467

2016-02-26 09:14

Zato sto imam troje dece i nikad nismo primali deciji dodatak niti bilo kakav vid pomoci za decu ...NIKAD...NISTA!

Gost

#468

2016-02-26 09:18

Zato sto nije isto kupiti jednu bananicu i tri.Zato sto drzava nije sposobna da nam obezbedi radno mesto.Zato sto redovno placamo racune,a za decu ostane DJOKA....


Gost

#469

2016-02-26 09:36

Samo napred kad mogu zemlje u okruzenju moze i Srbija.

Gost

#470 Re: Re: Zasto?

2016-02-26 09:45

#315: - Re: Zasto? 

 Pa to nisu bake, vec tvoje sluskinje! 

Majka troje dece

#471 Zasto?

2016-02-26 09:48

Zato sto pakovanje pelena kosta 1800 din, a najjeftinije mleko 1180 din a gde je sve ostalo sto treba za decu ni tri minimalca nisu dovoljna. Da ne pominjem lekove ako se ne daj Boze deca razbole jer u nasoj drzavi sve se placa...


Gost

#472

2016-02-26 10:04

majka sam cetvoro dece a posto smo Mi Srbi manjina,trebalo bi sto pre drzava resiti to pitanje,nije lako kad nemas uslova prehraniti ih i skolovati..

Gost

#473

2016-02-26 10:06

Zato sto sam majka troje dece,suprug mi je preminuo,deci treba,ja radim,a nemam dovoljno ...

Gost

#474

2016-02-26 10:13

Svidja mi se !!

Gost

#475

2016-02-26 10:30

Zato sto sam i sama majka troje dece!