Majci troje dece plata iz budzeta

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Majci troje dece plata iz budzeta


Gost

#301

2016-02-25 15:10

Podrska svim majkama....i ja sam majka troje dece i nemam posao.

Gost

#302

2016-02-25 15:13

jer sam i sama majka a sada i baka...znam šta sve majka treba lično da uradi ...

Gost

#303

2016-02-25 15:16

Svaka majka koja rodi 3 dece pa i manje ili vise treba da ima mogucnost da bude prisutna u njihovom odrastanju.ovo je jedan od nacina.
nisam mama

#304 Re: Re: Re: Zasto?

2016-02-25 15:16

#258: deda - Re: Re: Zasto? 

 ja i nisam majka,ali bravo za odgovor..deca su divna bica koji su smisao zivota..braca,sestre,nesebicna ljubav..ljudi se ustrucavaju jer se plase..koliko je jedinaca i jedinica ,sve vise..to je tuzno jako..ne podariti brata ili sestru jer se plasis finasijske situacije..tuzno jako..


Gost

#305

2016-02-25 15:24

Zato sto imam cetiri cerke., a na birou smo i suprug i ja.

Gost

#306

2016-02-25 15:24

Potpisala sam zato sto sam i sama majka troje dece i mislim da drzava treba konacno da ucini nesto i za nas!!!

Gost

#307

2016-02-25 15:26

Najteže mi pada to što primanja koja dobinem kao socijalnu pomoć I dečiji dodatak na svo troje dece je malo! Teško mi je da ih ja I suprug izdržavamo, nisam zaposlena jer nemam ko da mi čuva decu ako platim ženu, šta će meni da ostane I deci moram ići džabe raditi! Koja je poenta? A iskreno niko bolje neće voditi brigu o mojoj nego ja sama I mnogo sam I potrebna kao I sve majke svojoj deci! Suprug tu I tamo nađe neki posao ali slabo plaćeno. Kratko rečeno nemože se preživeti sa primanjem od dvadesetpet hiljada mesečno kao petočlana porodica. Imam dva školarca koju treba obući kupiti im knjige itd. Zato molim ovu našu državu malo neka promisli o ovoj situaciji za sve žene koje imaju troje dece neizvodljivo je dažena radi I brine o deci u isto vreme brine o deci! Deci je majka najpotrebnija.Volela bih kada nas malo pogledali kao majke I pomogli, da sve majke sa troje dece dobiju neko prikladno primanje da bi mogle izdržavati našu decu a da pritom nemislimo kako ćemo im sutra priuštiti ono najosnovnije! Ja lično imam loše iskustvo, tražila sam posao I gde god probam prvo me pitaju koliko dece imaš, čim čuju neće da me prime! Žalosno kao da smo sebi pripisali smrtnu kaznu, zašto je to greh? Moja deca su moj život! Zato bi naša vlada trebala da se pozabavi našim problemom, pa zar nisu oni sami rekli da treba da se rađamo I množimo? A šta je sad svi ćute! Zar smo mi žene uvek odbačene u društvu?!

Gost

#308

2016-02-25 15:28

Zato sto smatram da majke troje dece to zasluzuju.Inace,ja imam dvoje dece.

Gost

#309

2016-02-25 15:28

Majka sam troje dece,od 5 i 3 god.i bebe od mesec dana. U radnom sam odnosu ali vec sa drugim detetom sam nailazila na nerazumevanje kod poslodavca kada bih zbog bolesti dece bila na bolovanju a predotkazni rok sam potpisala nakon izlaska iz bolnice pošto mi je mlađi sin ležao na pulmologiji. Međutim nisu ostvarili svoj naum jer sam opet ostala u drugom stanju..ali sam ubeđena da čim se vratim sa porodiljskog otkaz mi ne gine. Bilo je teško i sa dvoje a kamoli sada sa troje dece naići na razumevanje kod bilo kog poslodavca tako da bi, ne samo meni nego svim majkama sa troje dece značilo ovo primanje.

Gost

#310

2016-02-25 15:32

Sama peticija kaze-ZBOG TROJE DECE-

Gost

#311

2016-02-25 15:33

Za sto veci natalitet u Srbiji.I dati majci penziju za trece dete.
Sweet childe

#312 Re:

2016-02-25 15:35

#57: -  

 Svaka čast.Suprug i ja smo hteli troje dece, ali zbog  ne sigurnosti ili ti ne stabilnosti životnih uslova,u ovoj državi,na žalost ostali na dvoje.Neka su nam živa i zdrava...kao sva deca SVETA!!!DECE NIKAD DOSTA!!!"DECA SU UKRAS SVETA"


Gost

#313

2016-02-25 15:36

Zato sto sam majka troje dece i znam koliko je tesko odgajati decu u nasoj Srbiji sa nasim platama.

Gost

#314

2016-02-25 15:50

Valjda ce nekada biti doneto nesto pametno i vredno od strane nase skupstine sto ce naici na odobravanje i odusevljenje gradjana...

Gost

#315 Re: Zasto?

2016-02-25 15:52

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Apsolutno se slazem sa vama. Ja sam majka.Svoju decu sam ostavljala na cuvanje bakama, dadiljama. ..od njihovog 4 meseca. Jer je zakon takav u Svajcarskoj. A u Srbiji se vuku 2 godine na bolovanje po detetu I jos traze neku platu? ?? Halooooo? ?? Kako Vas nije sramota? Nije vas drzava primorala da radjate decu ako niste sposobni da ih izdrzavate. SRAMOTA


Gost

#316

2016-02-25 15:57

Zato što imam troje dece, radim za minimalnu zaradu I jedva sastavljamo k raj a krajem, kako naš narod kaže. Dobro se neko setio da misli o deci i majkama

Gost

#317

2016-02-25 16:00

Zato sto je krajnje vreme da se usvoji taj zakon dosta smo cekali.

Gost

#318 Re: Re: Re: Zasto?

2016-02-25 16:04

#75: - Re: Re: Zasto? 

 Takodje imam dve diplome, majka jednog deteta, rodila bih i vise da je bilo nekih drugih mogucnosti, a i materijalnih, takodje bez posla, a mislim da treba podrzati svaku zenu koja ima decu a ne radi. Cemu prica o tome da natalitet opada a oko toga da li treba dati pomoc majkama koje su radile ili nisu radile, ili iz ne znam kojeg razloga da li treba ili ne treba dati pomoc, da se stalno vodi polemika???!!!


Gost

#319

2016-02-25 16:10

Potpisala sam zato sto imam troje dece i zato sto kako sa drugim detetom tako i sa trecim inspekcija rada me vraca na posao i po zavrsetu porodiljskog ostajem bez posla...pa kad drzava nece da mi obezbedi posao neka mi onda daju platu...

Gost

#320

2016-02-25 16:15

uz platu za troje dece, dodajte i pravo na penziju! malo li je da jedna zena rodi i odgaja tri,cetiri i vise deteta i pored toga radi u nekom preduzecu! svaka cast takvim zenama! kazem ovo iz mog iskustva jer sam samohrana majka, zaposljena i rodila sam cetiri deteta i svi su dobri i posteni ljudi! treba da se izborimo jer se ova tema godinama provlaci samo u prici! mozda bi se ovim zakonima povecao natalitet jer bi majke imale i vreme i novac da odgajaju veci broj dece!

Gost

#321

2016-02-25 16:18

Odlična ideja.

Gost

#322

2016-02-25 16:25

Majka sam troje dece. Dvoje su odeasli,studenti a trece djak prvak. Smatram da su deca najvece bogatstvo i buducnost ali na zalost ,ne ovoj drzavi, jer u svim segmentima za mladost i hrabre majke nikad nije imala razumevanja...samo prazna obecanja u predizbornoj kampanji...

Gost

#323

2016-02-25 16:28

Smatram da je dobra ideja

Gost

#324

2016-02-25 16:31

I razloga da obrate paznju na nas majke

Gost

#325

2016-02-25 16:34

Moramo se boriti protiv bele kuge izglasati jos vise olaksica koje ce podstaci zene na radjanje dece, sto vise dece...!!!